WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL Tel. 666 640 460
Nowy sezon w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Dużo teatru i dużo edukacji kulturalnej czyli… zapraszamy na Dużą w Kielcach!
Rozpędzeni zakończonym kilka dni temu festiwalem Hurra! ART! wkraczamy w nowy sezon.
W tym roku zaproponujemy naszym odbiorcom sześć premier, w tym jedną dla dorosłych, warsztaty, czytania sztuk, a także ogólnopolską konferencję i długofalowe projekty edukacyjne.
Tak zaczynamy siódmą już dekadę działalności Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.
Kreatywna zabawa, ważne tematy, oryginalne środki wyrazu - oto założenia, które przyświecały nam podczas planowania nowego sezonu. Lalki, pantomima, media, współczesne sztuki dla dzieci, a także na nowo odczytana klasyczna bajka, wprowadzą młodego widza w świat wartości, wyobraźni i odważnych pytań. Tak anonsujemy nasze działania dla najmłodszych.
Premiery dla dzieci od 3 do 12 lat w tym sezonie to:
1. „O Wilku i Czerwonym Kapturku” Marta Guśniowska, reż. Przemysław Żmiejko
2. „Piotruś i Wilk” Sergiusz Prokofiew, reż. Bartłomiej Ostapczuk
3. „Wojna, która zmieniła Rondo” Roman Romanyszyn i Andriej Łesiew, reż. Judyta Berłowska
4. „Wystarczy być” Radosław Kasiukiewicz wg opowiadań ze zbioru „Nie każdy umiał się przewrócić” Toon Tellegen, reż. Agata Kucińska
5. „Mrówa wyszedł ze skorupy” Magdalena Mrozińska, reż. Ireneusz Maciejewski
Zarażamy teatrem… nie tylko dzieci. Pod takim hasłem kontynuujemy działalność Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. Ta inicjatywa to chęć pozostania z wiernymi widzami, także kiedy już dorastają, a warto podkreślić, że przez 60 lat działalności „Kubuś” docierał ze swoją ofertą teatralną do kilku pokoleń mieszkańców Kiec. W ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych pokazywać będziemy spektakle powstałe w ubiegłych sezonach, czyli „Zaproszenie na egzekucję”, a także wyróżniane na festiwalach „Sklepy cynamonowe” i „Dziady po Białoszewskim”. W październiku zapraszamy także na premierę sztuki Mateusza Pakuły inspirowaną powieścią „Frankenstein”, która powstaje w koprodukcji z nagradzaną w kraju i zagranicą Grupą Coincidentia. Przedstawienie będzie miało premiery aż w trzech miejscach: w Kielcach, Białymstoku i podlaskich Solnikach.
Od kilku sezonów dużą uwagę przywiązujemy do naszego programu edukacyjnego. W tym roku, poza warsztatami, stawiamy na działania długofalowe. To dlatego powołujemy KOMITET NAUCZYCIELSKI, w skład którego wejdą nauczyciele wszystkich stopni i wszystkich szkolnych klas (uczący zarówno dzieci, jak młodzież) oraz pedagodzy teatralni, aktorzy i reżyserzy Teatru „Kubuś”. Celem naszej współpracy będzie stworzenie skutecznych narzędzi edukacyjnych, służących zarówno rozumieniu i promowaniu sztuki teatru, jak i uwrażliwieniu na tematy podejmowane we współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. To też okazja do aktywizowania pedagogów i teatralnych kadr, poszukiwanie wspólnych przestrzeni do działania.
Przykładem pozytywnej kooperacji na gruncie edukacja - teatr jest projekt „W szkole i na scenie”. W sezonie 2016/2017 w„Kubusiu” prezentowane będą spektakle przygotowywane przez młodzież. Otwieramy nasz teatr dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, którzy będą mieli niecodzienną okazję pokazania swoich artystycznych działań na profesjonalnej scenie. W każdej szkole, za drzwiami niejednej klasy powstają ciekawe pomysły artystyczne, młodzi eksperymentują ze słowem, tańcem, muzyką. W „Kubusiu” znajdą odpowiednie warunki, aby je zaprezentować.
Wyrazem naszej aktywności na polu współpracy ze szkołami jest także ogólnopolska konferencja „Sztuka edukacji. Nowocześni edukatorzy- pasjonaci z wizją” . W tym roku Kielce będą po raz pierwszy gospodarzem przedsięwzięcia, które rokrocznie organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ZACHĘTA - Narodowa Galeria Sztuki.
W ramach konferencji spotkają się nauczyciele, animatorzy i edukatorzy współpracujący z instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi. Będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach i panelach dyskusyjnych czy poznać najciekawsze projekty z zakresu edukacji kulturalnej. Wszystko to ma służyć integracji środowisk, promocji dobrych praktyk i wymianie doświadczeń oraz poszukiwaniu inspiracji do kreatywnych działań.
Konferencja przygotowywana przez Teatr „Kubuś” i Institute of Design Kielce odbywać się będzie 4 i 5 listopada 2016 roku, szczegóły programu przedstawimy już wkrótce na stronie www.teatrkubus.pl
„Sztuk!Sztuk! To puka sztuka dla dzieci” - taką inicjatywę promującą współczesną dramaturgię dla dzieci i młodzieży, zapoczątkowaliśmy na tegorocznej edycji festiwalu Hurra! ART! Aktorskie, nieco inscenizowane czytania sztuk dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem, a więc wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, kontynuujemy ten temat. Spotkania mają otwarty charakter (są zupełnie bezpłatne), towarzyszą im dyskusje i warsztaty.
Podobnie jak w kilku ubiegłych latach nadal będziemy prezentować swoje dokonania nie tylko w Kielcach, ale też na festiwalach w kraju i za granicą. Zakładamy kontynuację niezwykle popularnych inicjatyw „Lato w teatrze”, „Hurra! ART”, warsztaty dla pedagogów i działalność Grupy teatralnej TworzyMY oraz aktywną współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami, w tym m.in. Uniwersytetem Jana Kochanowskiego.
Mamy dużo energii i jeszcze więcej pomysłów.
Mamy nadzieję, że ich realizacja spotka się z zainteresowaniem oraz entuzjazmem mieszkańców Kielc. Zapraszamy do „Kubusia”.
Ostatni weekend sierpnia w Muzeum Zabawek i Zabawy
Na gości czeka zabawa, turniej i pokazy gier oraz spotkanie z komiksami.
Piątek 26.08.2016 godz. 17.00 – 19.00
Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy – Wstęp wolny
Pożegnanie wakacji – zabawa z animatorami Kawki Zabawki i Muzeum Zabawek i Zabawy. Przygotowano konkursy i zabawy integracyjne dla dzieci. Dla gości przygotowano także poczęstunek.
Sobota i niedziela: Grywalizacja, edycja lato
Sobota 27.08.2016 godz. 10.00
Sala konferencyjna – Wstęp wolny
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na Turniej gry: Ashes, Odrodzenie z popiołów.
Rozgrywka polega na pojedynku dwóch osób, którzy wcielają się w Odrodzonych – niezrównanych magów. Po przez karty mogą rzucać zaklęcia, przywoływać sprzymierzeńców tak by zostać zwycięzcą.
Aby brać udział w rozgrywce należy mieć złożony zestaw kart, można również wypożyczyć karty przed turniejem u organizatora.
Niedziela 28.08.2016 godz. 9.00 – 15.00
Sala konferencyjna – Wstęp wolny
Gry bez prądu to pokazy gier planszowych i ciekawe rozgrywki przy stolikach. Muzeum przygotowało kilkanaście gier które można poznać przychodząc w najbliższą niedzielę.
Niedziela 28.08.2016 godz. 11.00 – 14.00
Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów
Apteka wyobraźni – Wstęp 5 zł
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wszystkich chętnych a w szczególności dzieci w wieku 5 – 12 lat na obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Warsztaty będą polegać na stworzeniu komiksu o wakacyjnych przygodach rodziny Misiów. Zajęcia odbędą się w Aptece Wyobraźni. Wstęp na zajęcia jest płatny: 5zł od osoby, opłaty należy dokonać w kasie muzeum. Możliwa wcześniejsza rezerwacja: 733-765-930.
Finał wakacji w Kielcach to tradycyjna już zabawa w Amfiteatrze Kadzielnia. W tym roku po raz pierwszy impreza rozrasta się do dwudniowego wyjątkowego wydarzenia, przy współpracy z Telewizją Polsat i Radiem RMF FM. Magiczne Zakończenie Wakacji to Świętokrzyska Gala Kabaretowa oraz Przebój lata RMF FM i TV Polsat.
W sobotę 27.08 zobaczymy największe polskie gwiazdy kabaretu w najgłośniejszych premierach mijających wakacji. Wystąpią Paranienormlani, Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Andrzej Poniedzielski, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Nowaki,Formacja Chatelet, Kabaret na Koniec Świata, Kabaret K2, Kabaret z Konopi, prowadzenie Kabaret Skeczów Męczących z gościnnym udziałem Pauliny Sykut-Jeżyna.
W niedzielę 28.08 sceną w kieleckiej Kadzielni zawładną wokaliści i największe przeboje lata. Na scenie pojawią się polscy i zagraniczni wykonawcy, bez których lato 2016 straciłoby swój niepowtarzalny urok. Usłyszymy m.in. - Sylwia Grzeszczak, Enej, Margaret, Natalia Szroeder, Tabb & Sound'n'Grace, Antek Smykiewicz, Cugowscy, Ira, FEEL, BeMY, C-BOOL, Anita Lipnicka, oraz goście z zagranicy Alvaro Soler , Måns Zelmerlöw
Oficjalna strona: magicznezakonczeniewakacji.pl
Bilety dostępne na stronie:kulturairozrywka.pl/eventgroup/190/106
żródło: www.naszekielce.com
Cenne trzy punkty zasiliły konto koroniarzy po wyjazdowym zwycięstwie w Płocku. Kielczanie pokonali miejscową Wisłę 2 do 1. Bramki dla naszego zespołu zdobył Sekulski i Dejmek.
Bardzo słabo w wykonaniu obu drużyn wyglądała pierwsza połowa starcia. Zarówno tempo jak i sytuacje strzeleckie pozostawiały wiele do życzenia. Jedynie Rafał Grzelak zarobił od sędziego żółta kartkę co oznacza że w następnym spotkaniu go nie zobaczymy. Gra nabrała rumieńców w drugie części. Ku uciesze kibiców wzrosło tempo rozgrywki. Wynik w 60 minucie otworzył Sekulski. Po udanym przejęciu i ominięciu bramkarza gospodarzy skierował piłkę do pustej bramki.
Nafciarze 8 minut później mieli okazję wyrównać. Jednak dobrze w bramce zachował się Gostomski, który sparował strzał głową. Co nie udało się gospodarzom w 68 minucie przyniosło rezultat w 74. Iliev pokonał naszego bramkarza silnym strzałem z środka pola karnego. W 82 minucie po dośrodkowaniu Diawa piłkę do bramki gospodarzy wbił Dejmek dając tym samym Koronie cenne wyjazdowe zwycięstwo.
żródło:www.naszekielce.com
Cztery świętokrzyskie kapele zagrają w sobotni wieczór w kieleckim klubie Woor dla chorego na białaczkę Krystiana podopiecznego fundacji Mam Marzenie.
Na scenie pojawią się Jack Crusher, BrainWasheD, Howling Scar oraz The Wizard Papa. Te nazwy gwarantują niezapomniane przeżycia muzyczne. Wszystkich miłośników mocnych rytmów nie może zabraknąć w sobotę w klubie Woor. Dodatkowo poprzez zakup biletu można pomóc spełnić marzenie chorego Krystiana. Cały dochód z koncertu ma być przeznaczony na podopiecznego fundacji Mam Marzenie.
Początek koncertu charytatywnego w sobotę 27 sierpnia o godzinie 19. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia przed wydarzeniem.
żródło: www.naszekielce.com
Cenne trzy punkty na swoim koncie zanotowali podopieczni trenera Wilmana. W ostatniej minucie doliczonego czasu Jacek Kiełb strzela bramkę i w ten sposób daje zwycięstwo swojej drużynie.
Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Swoje sytuacje bramkowe mieli zarówno gospodarze jak i goście. Momentami gra była bardzo brutalna. Co chwilę na murawie leżał jakiś piłkarz. Sędzia prowadzący obdarował aż czterech koroniarzy żółtymi kartkami.
W doliczonym czasie gry, gdy chyba wszyscy kibice stracili już nadzieję na zwycięstwo bramkę po szybkiej kontrze strzelił Jacek Kiełb. Stadion wręcz oszalał z radości. Po meczu ulubieniec publiczności ściskał się z kibicami i rozdawał autografy.
Korona Kielce – Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Jacek Kiełb (90’)
Korona: Gostomski – Gabovs, Dejmek, Diaw, Kallaste – Kiełb, Grzelak, Możdżeń, Cebula (57’ Palanca), Pylypchuk (72’ Marković) - Sekulski (79’ Zając)
Wisła: Miśkiewicz – Bartosz (38’ Jović), Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Uryga – Boguski, Zachara, Małecki – Ondrasek (86’ Brlek)
Żółte kartki: Dejmek, Cebula, Gabovs, Grzelak – Głowacki, Ondrasek
Kibiców: 6754
żródło: www.naszekielce.com
Kontakt z redakcją:
redakcja@studiuje.eu
Polityka Cookies
Dział reklamy:
biuro@studiuje.eu
tel: 783 748 740