Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
fb
 

WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

    więcej...

     


    Kino na Obcasach

    Wzruszająca historia imigrantki szukającej swojego miejsca
    na świecie – „Brooklyn” z Saoirse Ronan przedpremierowo

    9 lutego w ramach cyklu  „Kino na Obcasach”

    „Brooklyn” to wzruszająca historia Eilis Laceym – młodej irlandzkiej imigrantki, która w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku jedzie do Nowego Jorku. Porzuca rodzinny dom w nadziei, że w Stanach spełni swój amerykański sen. Film pokażemy przedpremierowo już 9 lutego w wybranych kinach sieci Multikino podczas lutowej edycji projektu Kino na Obcasach.

     

    Irlandzka imigrantka musi wybrać między dwoma mężczyznami, dwoma krajami i dwoma przyszłościami. „Brooklyn” to wzruszająca opowieść o rozstaniach, tęsknocie i miłości oraz niespodziewanych kolejach losu. Akcja rozgrywa się w latach pięćdziesiątych XX wieku, niedługo po zakończeniu drugiej wojny światowej i skupia się na młodej dziewczynie, która decyduje się na wyjazd do dalekich Stanów Zjednoczonych – podobnie jak tysiące Europejczyków.

    Colm Tóibin wydał „Brooklyn” w 2009 roku. Powieść okrzyknięto jedną z najwspanialszych książek początku dwudziestego pierwszego wieku, a napisania scenariusza na jej podstawie podjął się Nick Hornby („Była sobie dziewczyna”, „Dzika droga”). Za kamerą ekranizacji stanął John Crowley („Chłopiec A”), który zachwycił się klasyczną historią imigrancką opowiedzianą głosem młodej dziewczyny. Eilis snuje swoją opowieść cicho, spokojnie, a jednocześnie z pasją. Eilis wychowała się w niewielkim Enniscorthy, gdzie wszyscy się znają. Pewnego dnia, dzięki staraniom i namowom siostry, wyjeżdża do Stanów. Gdy osiada na Brooklynie, tęskni za domem i trudno jej przywyknąć do nowego miejsca. Stopniowo uczy się życia w Ameryce i oswaja się z Nowym Jorkiem. Poznaje też młodego, przystojnego, uroczego Włocha, który zabiega o nią z determinacją. Ich romans rozkwita, ale pewnego dnia Eilis musi wracać do Irlandii, bo doszło do tragedii. Staje przed ogromnym dylematem – musi wybrać między starym życiem a nowym, które pokochała.

     

    Kolejna odsłona projektu „Kino na Obcasach” odbędzie się 9 lutego br. w wybranych  kinach sieci Multikino: Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Katowice, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Multikino – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze i Silver Screen Łódź.

     

    Partnerem lutowej edycji „Kina na Obcasach“ jest Kinder Bueno.

    Kinder Bueno, partner cyklu „Kino na Obcasach”, zaprasza wszystkie Panie biorące udział w pokazie na słodką degustację oraz konkurs. Do wygrania wyjątkowa nagroda niespodzianka. Pozwól się uwieść magii kina z Kinder Bueno.

     

    Bilety na lutowe „Kino na Obcasach” można nabyć już od 19 stycznia w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

    Ola Bieńkowska w Czerwonym Fortepianie

    Chcecie dobrze nastawić się na weekend?

     

    Spragnionych dobrej energii i pięknego akustycznego grania zapraszamy w czwartek 28 stycznia do Czerwonego Fortepianu na koncert pop-jazzowej wokalistki Oli Bieńkowskiej i towarzyszących jej wybitnych instrumentalistów Krzysztofa Herdzina (klawisze) oraz Jacka Królika (gitara). Artyści przedstawią akustyczne kameralne wersje piosenek z debiutanckiej płyty 'Résumé (Take One)'.

     

    Bieńkowska jest absolwentką szkoły muzycznej na Bednarskiej w klasie piosenki i jazzu Ewy Bem oraz absolwentką Liverpool Institute For Performing Arts. Na co dzień koncertuje po świecie w ramach międzynarodowego show poświęconego muzyce Pink Floyd - Brit Floyd, gdzie śpiewa słynne solo "The Great Gig In The Sky" z albumu „Dark Side Of The Moon

     

    Koncert w Czerwonym Fortepianie to niepowtarzalna okazja aby usłyszeć przepiękny wokal Oli Bieńkowskiej w autorskim, nie często wykonywanym repertuarze przy akompaniamencie czołowych polskich artystów - instrumentalistów Krzysztofa Herdzina (Anna Maria Jopek, Kayah) i Jacka Królika (Grzegorz Turnau, Halinka Młynkowa).

     

    Więcej o Oli na stronie www.olabienkowska.com.

     

    Koncert w Kielcach:

    Miejsce: Czerwony Fortepian

    Bodzetyńska 10, Kielce

    28 stycznia (czwartek), godzina 20:30

     

    Ola Bieńkowska (voc), Krzysztof Herdzin (p), Jacek Królik (git) grają piosenki z debiutanckiej płyty “Résumé (Take One)”.

     

    Bilety - 40zł w przedsprzedaży, 50zł w dniu koncertu

     

    Festiwal Filmów Niezależmych kiloff odbędzie się w Katowicach w dniach 2-4.06.2016.

    Rusza nabór filmów do Konkursu kiloff w ramach 12. edycji Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff

     

    Festiwal oficjalnie zostaje wprawiony w ruch! Odbędzie się on od 2 do 4 czerwca 2016 roku w Katowicach, a nabór do Konkursu kiloff potrwa od 1 stycznia aż do 6 maja 2016 roku. Zachęcamy wszystkich młodych, ambitnych i niebojących się wyzwań twórców do wysyłania swoich prac! Udział w Konkursie kiloff oraz we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny.

    Nadchodząca edycja Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff połączy offową twórczość ze społecznym działaniem, zada widzom niewygodne pytania, niektóre bloki zaskoczą ich wręcz znienacka. Ten Festiwal będzie twórczym prowokatorem, który w czerwcu wyjdzie w końcu na miasto, na zderzenie z rzeczywistością. Powrócą także wszystkie jego najbardziej charakterystyczne punkty takie jak warsztaty czy Scena Muzyczna kiloff.

    Konkurs, w czasie którego jury oraz widzowie wybiorą najlepsze filmy zgłoszone na nasz festiwal, jak zawsze skierowany jest do młodych, niesztampowych twórców. Film może zgłosić każdy (niezależnie od tego czy jest studentem/absolwentem szkoły filmowej) w wieku od 18 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów są dowolne – nie mogą one jednak przekroczyć 30 minut i nie mogą być filmami zaliczeniowymi ze szkół filmowych, ponieważ idea festiwalu niezmiennie skupia się na promocji niezależnych działań twórczych.

    Aby zgłosić film należy wypełnić formularz na stronie http://goo.gl/forms/2EA1uKYqOF
    Lista filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu głównego zostanie ogłoszona na stronie Festiwalu do 20 maja 2016 roku. 

    W konkursie do zdobycia są nagrody w dwóch kategoriach – Nagroda Główna Konkursu kiloff oraz Nagroda Publiczności kiloff. Dodatkowo, nagrodzeni uczestnicy dostaną specjalne Statuetki kiloff.

    Regulamin konkursu oraz formularz do zgłaszania filmów dostępny na stronie www.kiloff.art.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: festiwal.kiloff@gmail.com

     

    Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

    Premiery w Multikinie

    29 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo nominowany w 12 kategoriach do Oscarów film „Zjawa” z Leonardo DiCaprio w roli głównej oraz horror „The Boy” i thriller „Czas próby” .

     

     

    „Zjawa” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem za „Birdmana" Alejandro Gonzáleza Iñárritu, ekranizacja powieści Michaela Punke z nominowanym do Oscara Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street”) w roli głównej. Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

    O filmie „Zjawa” 

    Reżyseria: Alejandro González Iñárritu

    Scenariusz: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith

    Zdjęcia: Emmanuel Lubezki

    Obsada:          

    Leonardo DiCaprio - Hugh Glass

    Tom Hardy - John Fitzgerald

    Domhnall Gleeson - Andrew Henry

    Will Poulter - Jim Bridger

    Paul Anderson - Anderson

    Brendan Fletcher – Fryman

     

    W filmie „The Boy” amerykańska niania, Greta (Lauren Cohan), otrzymuje wymarzoną pracę w angielskiej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że syn państwa Heelshire – Brahms, który ma być jej podopiecznym, to lalka ludzkich rozmiarów. Początkowo Greta podchodzi do zlecenia z przymrużeniem oka, traktując Brahmsa jako przejaw dziwactwa zmanierowanych bogaczy. Jednak kiedy łamie zasady kodeksu opieki nad „synkiem”, do którego przestrzegania zobowiązali ją pracodawcy, dochodzi do serii przerażających zdarzeń. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że lalka nawiedzona jest przez złowrogą, mroczną siłę.

    O filmie „The Boy”

    Reżyseria: William Brent Bell

    Scenariusz: Stacey Menear

    Obsada:

    Lauren Cohan - Greta

    Rupert Evans - Malcolm

    Ben Robson - Pani Heelshire

    Diana Hardcastle - Pan Heelshire

    Jim Norton

     

    Trzecia propozycja to trzymający w napięciu thriller „Czas próby”, który przedstawia opartą na faktach historię morskiej akcji ratowniczej u wschodnich wybrzeży USA. 18 lutego 1952 r. we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderza potężny sztorm, który rujnuje nadmorskie miasteczka i niszczy statki. Jest wśród nich zmierzający do Bostonu tankowiec Pendleton. Sztorm dosłownie rozrywa jednostkę na pół. Ponad 30-osobowa załoga zostaje uwięziona w rufowej części statku, która szybko pogrąża się w morskich odmętach. Drugi mechanik Ray Sybert (Casey Affleck), jedyny starszy oficer na pokładzie, szybko orientuje się, że to właśnie on musi przejąć dowodzenie nad przerażonymi marynarzami, zmotywować ich do porzucenia wzajemnych urazów, by mogli wspólnie stawić czoła jednej z najstraszliwszych burz w historii tej części świata. W tym czasie informacja o katastrofie dociera do bazy Straży Przybrzeżnej USA, skąd wyrusza misja ratunkowa. Mimo że szanse powodzenia są znikome, czterech ludzi pod dowództwem kapitana Bernie Webbera (Chris Pine) płynie w drewnianej łodzi ratunkowej, wyposażonej w wadliwy silnik i szczątkowy sprzęt nawigacyjny, by zmierzyć się żywiołem.

    O filmie „Czas próby”

    Reżyseria: Craig Gillespie

    Scenariusz: Eric Johnson, Paul Tamasy, Scott Silver

    Muzyka: Carter Burwell

    Zdjęcia: Javier Aguirresarobe

    Obsada:

    Chris Pine - Bernie Webber

    Casey Affleck - Ray Sybert

    Ben Foster - Richard Livesey

    Holliday Grainger - Miriam

    John Ortiz - Wallace Quirey

    Eric Bana - Daniel Cluff

    Rachel Brosnahan - Bea Hansen

    Kyle Gallner - Andy Fitzgerald

    Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.

     

    Pałacyk Zielińskiego zaprasza na..

    Pałacyk Zielińskiego zaprasza:

    -  28.01. (czwartek) godz. 19.00 – Spektakl teatralny "Ratuj się kto rodzi" - Teatr Komedii Nowoczesnej. Wstęp 10 zł w przedsprzedaży. 15 zł w dniu spektaklu

    Zapraszamy na kolejne spektakle w ostatnie czwartki miesiąca

    „Dlaczego warto wybrać się na spektakl? Bo to opowiastka nieprzyzwoicie zabawna, urocza, przenikliwie inteligentna. Połączenie polskiego i angielskiego humoru dodaje jej głębi, którą odnaleźć można tylko w ironii, poczuciu humoru i dystansie do tzw. tematów tabu. Tzw. bo w rozmowie penisa z mózgiem takich tematów nie ma…”

    „Rozmowy Rogera i Andy’ego to mieszanka czarnego i ulicznego humoru. Spotykają się w nich sprawy poważne z błahymi, zawiłe z prostymi, uniwersalne z jednostkowymi. Roger uczy Andy’ego, jak zajmować się dzieckiem, gdyż ten jest w tej kwestii kompletnym dyletantem”. Maciej Kawiński

     

    - 29.01. (piątek) godz.18.00 GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ - wernisaż wystawy prac Zbigniewa Kurkowskiego. Wystawa czynna będzie do 25 lutego. Wstęp wolny.

    Zbigniew Kurkowski Żył w latach 1936 - 2005.Urodził się w Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni A. Kobzdeja. Uprawiał malarstwo sztalugowe i grafikę.

    Brał udział w wielu wystawach i plenerach również poza granicami kraju. Był wielokrotnym laureatem nagród kulturalnych i artystycznych za dzieła plastyczne. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach muzealnych, państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Wystawa prezentuje obrazy z całego przekroju twórczości. Upamiętnia postać artysty w 10-tą rocznicą Jego śmierci.

     

    31.01. (niedziela) godz. 17.00 - ELŻBIETA ADAMIAK w programie "Trwaj chwilo, trwaj". Wstęp 20 zł

    Ela Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Artystka w tym roku obchodzi Jubileusz 40-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009 r.

    Podczas koncertu Ela zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty "Zbieram siebie"  oraz  swoje największe przeboje takie jak: "Jesienna zaduma"," Do Wenecji dalej stąd co dzień"  i wiele innych.

    Artystce na scenie towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół muzyczny w składzie:

     

    Piotr Goljat – fortepian, śpiew

    Sebastian Ruciński – gitara

    Piotr Górka – kontrabas

     

    04.02. (czwartek) godz. 18.00. Promocja książki o wilkach Sławomira Wąsika "WILKI eseje". Wstęp wolny.

    Sławomir Wąsik jest autorem wielu książek, publikacji, filmów, prowadzi warsztaty fotograficzne, ma za sobą wiele prelekcji w szkołach i spotkań z przyrodnikami. Jest specjalistą od polskiej przyrody, działa aktywnie na rzecz jej ochrony. W roku 2014 wydał duży album ze zdjęciami wilków "Idąc za wilkiem", a w grudniu 2015 swoją kolejną książkę o wilkach. Wilk, uznany za kwintesencję zła i w tej roli utrwalony w wielu przysłowiach i powszechnej świadomość. Prawie doszczętnie wytępiony, dziś powoli wraca na swoje dawne tereny. Jaki jest naprawdę? Zapraszamy na spotkanie ze Sławomirem Wąsikiem.

    Książka jest zbiorem dwudziestu siedmiu esejów poświęconych wilkom. Powstawała w okresie kilku ostatnich lat, przeważnie podczas wielodniowych wyjazdów, wędrówek, czatów w najróżniejszych miejscach Polski, które łączyło jedno – obecność wilków. Wybrana przez autora forma literacka pozwoliła nie tylko na przybliżenie wiedzy o tym drapieżniku ale i dała możliwość pójścia dalej - w sferę głębszych myśli, odczuwania, analizę i subiektywne spojrzenie tak na życie samych zwierząt jak i relacje człowiek (również autor) - wilk. Wybór zagadnień, sposób podania jak i sam styl tekstów umożliwia czytelnikowi popatrzenie na wilki z wielu różnych, niekiedy zaskakujących stron. Obok rozdziałów o wszystko mówiących tytułach - „Wygląd wilka”, Trop wilka”, „Wilcze menu”, „Taktyki łowieckie wilków”, „Rok wilka” znajdują się w książce i inne, choćby „Noc z wodą, ogniem i ciszą”, „Wilk a sumienie człowieka”, czy „Zaradność wilcza a jego wizerunek” świadczące o niekonwencjonalnym podejściu do tematu. Jest to też książka o pasji, o spełnianiu się marzeń, o barwnym i ciekawym życiu w bliskiej łączności z naturą. Po spotkaniu autor będzie podpisywał książki. Będzie można nabyć też liczne "wilcze" gadżety oraz inne książki, kalendarze i filmy autorstwa Sławomira Wąsika.

    Czytamy dzieciom

    Muzeum Zabawek i Zabawy, Kawka Zabawka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" zapraszają na głośne czytanie dla dzieci w sobotę 9.01.2016 od godziny 11.00.

     

    Na spotkaniu, jak w co drugą sobotę miesiąca, dzieci usłyszą ciekawe opowiadania. Tym razem goście usłyszą historię Kopciuszka, razem z elementami przedstawienia przygotowanego przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drugą propozycją do głośnego czytania dzieciom będzie ,,Kolorowy szalik” napisany przez Barbarę Kosmowską.

    Tę opowieść szczególnie poleca Muzeum Zabawek i Zabawy, właśnie ta książka jest zdobyła główną nagrodę  II Konkursu na Książkę Przyjazną Dziecku, który rozstrzygnął się w grudniu ubiegłego już roku.

    Wszyscy uczestnicy spotkania oprócz głośnego czytania będą brali udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Słodki poczęstunek dla wszystkich sympatyków głośnego czytania zapewni Kawka Zabawka.

     

    Miejsce: Kawka Zabawka – Muzeum Zabawek i Zabawy

    Sobota 9.01.2016

    Godz. 11.00

    Wstęp wolny


    Kontakt z redakcją:
    redakcja@studiuje.eu

    Polityka Cookies

    Dział reklamy:
    biuro@studiuje.eu
    tel: 783 748 740