WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL Tel. 666 640 460
Przyjaciel prawie każdej kobiety. Ta nieprawdopodobnie silna więź powoduje, że nie chce rozstawać się z nim na długo, ani tym bardziej wychodzić bez niego z domu. Ale gdy już dojdzie do spotkania, bywa najczęściej zwyczajne, niekiedy okazjonalne lub jak to jest w przypadku prawdziwej przyjaźni – pernamentne.
Kto by pomyślał, że wszystko zaczęło się 12 tysięcy lat temu, gdzie wizaż
i kosmetyki miały swoje początki już w starożytnym Egipcie. Mówi się, że w obecnych czasach obowiązuje kult piękna. Nic bardziej mylnego. Kult ten był obecny zawsze, lecz różnica w tym, że występował pod różnymi postaciami w nieco innych formach. Egipcjanki podobnie jak współczesne kobiety również chciały wyglądać pięknie i atrakcyjnie, i to za wszelką cenę. Kremy z rtęcią? Puder z arszenikiem? Choć ryzykowano życiem, każdy sposób był dobry, jeśli tylko sprzyjał upiększaniu. Makijaż oprócz kwestii estetyczno - wizualnych, pełnił funkcję zdrowotne i duchowe. Zdrowotne, ponieważ chronił przed katorżniczym egipskim słońcem, a duchowe ponieważ strzegł przed demonami i złymi bóstwami.
Co ciekawe, makijaż był dostępny dla wszystkich klas społecznych, nawet niewolnic! Wynalazek ten wydaje się być niesamowicie pożądany. Z czasem w drodze jego ewolucji, licznych zmian i przeobrażeń kanonów, jedno pozostaje niezmienne – kobiety zawsze chciały być piękne.
Kosmetologia przebyła ogromną drogę, czyniąc tym samym znaczący rozwój. I choć może
w teraźniejszości nikt już nie wkrapia cytryny do oczu, by wydobyć głębię spojrzenia (co w epoce wiktoriańskiej nie było niczym zaskakującym), to nie znaczy, że we współczesności nie jesteśmy narażeni na pułapki w pogoni za doskonałością. A coś na rzeczy musi być, ponieważ badania pokazują, że tylko 1 na 14 kobiet wyjdzie z domu bez makijażu, a aż 93% badanych deklaruje, że nie ma mowy o jakimkolwiek wyjściu bez make up-u. Statystyki te, trochę szokują, a trochę skłaniają do refleksji. Na szczęście nie większość, bo tylko lub aż 10% przyznaje, że śpi w makijażu, w obawie przed reakcją mężczyzny, gdy ten zobaczy ich „prawdziwą twarz”. Z kolei 14% kobiet budzi się wcześniej, tuż przed partnerem, aby zdąrzyć wykonać kosmetyczne poprawki.
Z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia to dość poważny problem. Wystarczy tylko, że nie nałożymy na siebie kilku warstw produktów upiększających, a nasza samoocena, ogólne samopoczucie może spaść i to gwałtownie. Czując się źle i niekomfortowo we własnej skórze, czujemy się źle w grupie. Pogarsza się nasz indywidualny stan, który przedkłada się na relacje społeczne w większych zbiorowościach.
To zdumiewające, że od przykładowego podkładu, pudru czy tuszu, zależy tak wiele. Te trzy rzeczy z całą pewnością mają wielką moc sprawczą. Moc, którą powinniśmy przecież czerpać od wewnątrz. Jednak ciężko nie ulec presji, gdy nieograniczone możliwości świata współczesnego, oferują nam tak szeroki wachlarz dóbr z zakresu pielęgnacji i estetyki ciała. Wystarczy spojrzeć na przepełnione półki w licznych drogeriach. Znalezienie tego właściwego produktu, wymaga naprawdę nieprzeciętnej gimnastyki oraz sporego zapasu czasu. Jeszcze do niedawna „Zasada 3P” (podkład, puder, pomadka) wystarczyła, żeby pozwolić sobie na luksus zewnętrznego piękna. Dotychczas myślałam, że te trzy atrybuty wyczerpują temat.
Jednak z tego błędu myślowego wyprowadzają nas Youtubowe tutoriale, nierzadko 15 letnich młodych dam. Ich propozycje w ramach zwykłego routine day, to porządna dawka wiedzy, gdzie nic nie jest takie oczywiste. Wiedza jak dotąd zarezerwowana dla profesjonalnych makijażystów, to już przeszłość. Dziś każdy musi nadąrzać, bo nowinek jest naprawdę sporo. Kosmetyczka typowej młodej kobiety powoli przestaje się różnić od kosmetyczki zawodowego eksperta. Aby dobrze wykonać nawet dzienny makijaż, musimy uzbroić się
w narzędzia takie jak: pędzel do sypkiego pudru, pędzel do podkładu, pędzel
do konturowania, pędzel do sypkiego różu, pędzel do korektora, pędzel do mieszania
i nakładania cieni, pędzel do rozcierania cieni w załamaniu powiek, pędzel do eyelinera etc.
To wszystko po to, żeby finalnie, jak pokazują kolejne badania, Panowie stwierdzili, że wolą kobiety w ich naturalnej odsłonie! Przykład? Dosyć niedawno przeprowadzono eksperyment na Facebooku przedstawiając kobiety bez i w make up-ie. Musieli wskazywać fotografie, które najbardziej przypadają im do gustu. Wynik był jednoznaczny.
Preferowano i wskazywano te zdjęcia, które przedstawiały autentyczny, zgodny z rzeczywistością wygląd. Według mężczyzn kobieta, która potrafi wyjść z domu bez makijażu, musi być bardzo pewna siebie. Panowie uważają, że jeśli ona z dumą obnaża swoje niedoskonałości, to jest to bardzo urocze.
Drogie Panie, odważmy się zatem na demakijaż w świetle dnia, a nie tylko pod osłoną nocy. Zróbmy sobie nasz własny eksperyment. Sprawdź czy jesteś w stanie wyjść z domu w swoim naturalnym wydaniu, nie dotykając produktów upiększających. Może to być zwykłe wyjście na szkolne zajęcia, do sklepu czy spacer z psem. Myślę, że gra jest warta świeczki i pokaże czy zaliczasz się do coraz to mniej odważnych ludzi, którzy nie boją się swojego realnego Ja, czy należysz do tej drugiej grupy. Przyjmiesz wyzwanie?
Autorka: Karolina Obrębska - studentka socjologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą
na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl
Partner projektu
The New Answer
Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne
oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g
Nauki społeczne - między mitem a prawdą
"-Za dużo teorii", "-Nie znajdę ciekawej pracy", "-Będę mało zarabiać" - to najbardziej utrwalone mity dot. studiowania kierunków takich jak psychologia, socjologia czy pedagogika. Jak jest faktycznie?
Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą
na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl
Partner projektu
The New Answer
Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne
oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g
SMART na rynku pracy, poradnik jak wyznaczać cele na początku kariery zawodowej
Twój bagaż doświadczeń i postaw składa się z 9 obszarów: myśli/przekonań/postaw, wartości i motywacji, cech/osobowości/temperamentu, pasji/talentów/zainteresowań, wiedzy i edukacji, doświadczeń i umiejętności, wizerunku, wizji przyszłości/marzeń/celów, otoczenia. Aby wyruszyć w podróż po meandrach ścieżki zawodowej trzeba je dokładnie zbadać. Proponuję Ci pewne zadanie, potrzebujesz: czasu, kartki i długopisu. Zaczynamy!
Zacznijmy od rozszyfrowania czym jest technika SMART. Jest to sposób formułowania precyzyjnych celów, które chcemy zrealizować z posiadanymi zasobami, w konkretnym czasie. Poprawnie skonstruowany cel jest:
Teraz, wiedząc jak budować osiągalne i precyzyjne cele, zastanów się nad nimi w kontekście autodiagnozy w kluczowych obszarach, które wymieniłam na początku. Wyznaczenie zadań w tych obszarach pozwala sprecyzować swoje dążenia, ustalić priorytety oraz ułożyć konkretny plan działań na przyszłość w kontekście działań zawodowych. Poniżej mini ściągawka z ważnymi pytaniami, które pozwolą Ci skoncentrować się na danym obszarze.
Myśli/przekonania/postawy
To jakimi przekonaniami na własny temat kierujesz się w życiu, ma ogromny wpływ na Twoje decyzje. Jeśli jesteś dla siebie łaskawy i dobry, łatwiej sam się motywujesz do działania, jesteś spokojniejszy i rozważniejszy. Jeśli kierujesz się tym co podpowiada Ci Twój wewnętrzny krytyk, sam hamujesz swój rozwój, boisz się zmian i nie ufasz sobie. To jak sam siebie postrzegasz rzutuje też na Twoje relacje z innymi, a sieć kontaktów i relacji, czyli tzw. networking jest dzisiaj podstawą na światowym rynku pracy.
Zadaj sobie pytania: kogo podziwiam i dlaczego? Kto odnosi sukces? Jakie są moje mocne i słabe strony? Czy jestem w stanie zrobić dla dobra samego siebie?
Wartości i motywacja
Świat wartości nadaje naszemu życiu głębi, daje poczucie sensu i porządku. W imię określonych wartości jesteśmy w stanie wyjść poza swoją strefę komfortu. Cele, które wynikają bezpośrednio z naszych wartości same nas motywują do działania i ponoszenia ryzyka.
Zastanów się nad tym, co cenisz w innych ludziach? Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu? Jakbyś mógł ustalić porządek nowego świata, na czym byś go budował?
Cechy/osobowość/temperament
To jaki jesteś jest niezmiernie ważne w wyborze drogi zawodowej. Pomyśl i wypisz 50 przymiotników, które Cię opisują, możesz też zapytać o to najbliższych. Ta wiedza pozwoli Ci ustalić w jakich warunkach i wśród jakich ludzi będziesz komfortowo i efektywnie pracować. Zastanów się nad tym jak sam siebie postrzegasz, a jak Cię widzą inni?
Pasje/talenty/zainteresowania
Każdy chciałby zarabiać na swojej pasji, to tak jakby nie pracować, pieniądze za przyjemność. Pewnie myślisz, że trzeba być szczęściarzem, żeby utrzymywać się ze swoich zainteresowań. Fakt, nie jest to łatwe ale nie niemożliwe! Osoby, które rozwijają zawodowo swoje talenty są efektywniejsze, lepiej pracują w zespole, mają poczucie spełnienia, no i są szczęśliwsze.
Zadaj sobie pytanie, co Ci przychodzi bez wysiłku? Co lubisz robić? Jakimi umiejętnościami/wiedzą mógłbyś się pochwalić przedstawicielom obcej cywilizacji?
Wiedza i edukacja
Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy wypisz na kartce wszystkie swoje umiejętności, wszystko co umiesz i wiesz. Co wyniosłeś ze szkoły? Co z kursów? W czym jesteś najlepszy? Na czym się znasz? Każdą odpowiedź uargumentuj konkretnymi zdarzeniami z Twojego życia. Na tej podstawie buduj swoje CV.
Pomyśl, w jakich obszarach możesz się doskonalić? Czego mógłbyś uczyć tubylców z puszczy, a czego oni Ciebie?
Doświadczenia i umiejętności
Zastanów się nad tym co robisz na co dzień, jaka jest Twoja rzeczywistość, jakich kompetencji używasz? Wymień najważniejsze wydarzenia ze swojego życia i sprawdź jakie wnioski z nich wyciągnąłeś, czego się nauczyłeś.
Wizerunek
Ludzie wyrabiają sobie opinie o nowo poznanej osobie już po 30 sekundowym kontakcie, jeśli jesteś odważny możesz poprosić kilka przypadkowych osób np. w centrum handlowym, aby podzieliły się z Tobą swoim pierwszym wrażeniem o Tobie. Możesz też poprosić najbliższych o podanie pierwszego skojarzenia jakie im przychodzi do głowy po wypowiedzeniu Twojego imienia i nazwiska. Pomyśl o sobie jak o marce. Jaki komunikat o sobie wysyłasz światu?
Wizja przyszłości/marzenia/cele
Zmień swoje marzenia, wizje przyszłości i zachcianki w konkretne cele. Jeśli Twoje dążenia będą w zgodzie z Tobą będziesz chętniej działać na rzecz realizacji ich. Wypisz wszystkie swoje cele długo i krótkoterminowe, ustal kiedy chcesz je zrealizować i w jaki sposób. Nie auto cenzuruj się! Pamiętaj, że niemożliwe jest możliwe, tylko wymaga więcej wysiłku.
Otoczenie
Czas poszukiwania zatrudnienia jest czasem trudnym i może się okazać, że nasza sień kontaktów jest bardzo pomocna. Twoi znajomi mogą być źródłem wiedzy o możliwych wakatach w instytucjach czy firmach oraz inspiracją do dalszego rozwoju. Wypisz kto z Twoich najbliższych gdzie pracuje, czym się zajmuje i pozaznaczaj interesujące Cię obszary. Możesz zadzwonić i wprost zapytać co musisz zrobić aby uzyskać posadę w miejscu pracy znajomego lub przyjaciela, w ten sposób zorientujesz się jakie masz możliwości.
Pamiętaj, stawiaj sobie SMART cele! Trzymam za Ciebie kciuki!
Autorka: Sylwia Przybylska - studentka IV roku Pedagogiki Ogólnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą
na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl
Partner projektu
The New Answer
Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne
oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g
Studenckie Koło Naukowe Koncept przy współpracy z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska organizuje IX edycję Akademii Młodego Inwestora. Podczas prelekcji oraz warsztatów studenci będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami inwestowania na giełdzie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 24 maja 2016 r. w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Specjaliści z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska poprowadzą wykład otwarty pt. „Zaczynamy inwestować w akcje” oraz warsztaty „Techniki inwestowania na giełdzie”. Zapisy na warsztaty poprzez formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: http://goo.gl/forms/zBLQ2WLbRd Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/1748109012093360/ Serdecznie zapraszamy!
IX edycję Akademii Młodego Inwestora
Studenckie Koło Naukowe Koncept przy współpracy z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska organizuje IX edycję Akademii Młodego Inwestora. Podczas prelekcji oraz warsztatów studenci będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami inwestowania na giełdzie.
Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 24 maja 2016 r. w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Specjaliści z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska poprowadzą wykład otwarty pt. „Zaczynamy inwestować w akcje” oraz warsztaty „Techniki inwestowania na giełdzie”. Zapisy na warsztaty poprzez formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: http://goo.gl/forms/zBLQ2WLbRd
Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/1748109012093360/
Serdecznie zapraszamy!
Minimalista - kto to taki?
Wyrzucić czy zachować? Każdy z nas nie jeden raz stanął przed tym trudnym wyborem. Są i tacy, którzy radzą sobie doskonale z ograniczeniem rzeczy w swoich szafach. Jak efektywnie zabrać się do pozbywania przedmiotów? - pisze dr Marta Cobel-Tokarska - adiunkt w Instytucie Filozogii i Socjologii APS
W Polsce hasło "minimalizm" jest widoczne szczególnie w blogosferze. Jego początków można szukać w okolicach roku 2008, kiedy powstawały pierwsze blogi opowiadające o minimalizmie. Dla minimalistów niezwykle ważne jest sprecyzowanie, kim są i co znaczy słowo, którym się określają.
Zacytuję tutaj najprostszą i najlepszą definicję, autorstwa jednej z najpopularniejszych autorek Anny Mularczyk-Meyer (prowadzącej blog jako Ajka). Według niej, minimalizm to: "postawa życiowa (...) polega na ograniczaniu potrzeb materialnych, unikaniu nadmiernego przywiązania do przedmiotów. (...) Na upraszczaniu życia i eliminowaniu z niego tego, co zbędne – dotyczy to w równym stopniu przedmiotów, jak i zajęć, powierzchownych znajomości, niepotrzebnych zobowiązań."
Kreacja wizerunku minimalistycznych blogerów dokonuje się poprzez komunikowanie tego, co dla nich ważne, czyli wartości, w które wierzą, a przede wszystkim bardzo precyzyjne opisanie minimalistycznego stylu życia. Autorzy blogów zdają się także mieć swego rodzaju poczucie misji – chcą pomóc czytelnikom wyzwolić się z ograniczeń, jakie nakłada dzisiejsze, konsumpcyjne społeczeństwo i pomóc im osiągnąć dzięki minimalizmowi wyższy stopień duchowego rozwoju.
Minimaliści diagnozują dominację kultury nadmiaru we współczesnym świecie, piszą o chęci powrotu do zmitologizowanego "kiedyś", gdy ludzie żyli prościej i w otoczeniu mniejszej liczby rzeczy. Sami praktykują i postulują wprowadzenie w codziennym życiu racjonalności, refleksji nad rzeczywistością. Chodzi o bardziej świadomą relację z przedmiotami. Proponowaną postawą, zamiast emocjonalnego, nierozsądnego przywiązywania się do rzeczy jest rozważanie nad każdą posiadaną lub kupowaną rzeczą, czy jej potrzebujemy. Tak duże skupienie uwagi na przedmiotach potrzebne jest w początkowym etapie "drogi do minimalizmu". Chodzi o to, by osiągnąć stan, gdy o rzeczach nie trzeba już myśleć – starannie dobrane, funkcjonalne i "zminimalizowane" przedmioty nie przeszkadzają, nie dominują, a jedynie są użyteczne na miarę potrzeb właściciela.
Stąd clue każdego minimalistycznego bloga są rady dotyczące praktycznych aspektów życia codziennego. W szczegółach opisany jest proces wyrzucania rzeczy (decluttering), porządkowania przestrzeni wokół siebie, oraz zmiany nawyków konsumpcyjnych. Kolejny krok, to jak nie dopuścić do ponownego zagracenia przestrzeni. Po zmianie należy wprowadzić i utrwalić nowe nawyki konsumpcyjne. Najwięcej porad dotyczy domu i ubrań – zwłaszcza na kobiecych blogach. Charakterystycznym elementem porad są powtarzające się, zaczerpnięte często z blogów zachodnich tzw. "formuły", porządkujące i nadające konkretną formę procesowi "minimalizowania" dobytku, przykładowo: 100 things challenge (redukcja stanu posiadania do 100 osobistych rzeczy); capsule wardrobe (wybór np. 15 sztuk ubrań, w których chodzi się przez cały miesiąc); rok bez zakupów; one thing in, two out (gdy przynosimy do domu coś nowego, musimy wyrzucić dwie stare rzeczy); "3P" (aby rzecz przeszła selekcję w czasie porządków, musi być piękna, pożyteczna lub pamiątkowa); 31 w 31 (przez miesiąc wyrzucamy codziennie jedną rzecz); 12 Pieces (wolno kupić tylko jedną rzecz w każdym miesiącu), itd."
Szczególnie ważna jest przestrzeń domu. Dom zawiera w sobie wszystkie inne poszczególne obszary, jak biblioteka czy garderoba. Szczegółowe instrukcje wyjaśniają, jak poradzić sobie z nadmiarem przedmiotów w domu. Minimaliści nadają cechy ludzie przestrzeniom domowym, by stwierdzić, że jest on chory – rzeczy lub sprzęty wymagają naprawy, jest ich za dużo w stosunku do dostępnej przestrzeni i potrzeb domowników, panuje bałagan, szafy, półki, szuflady są wypchane do granic, nic nie można znaleźć. Diagnoza jest prosta:"Jeśli przedmioty, które Cię otaczają po prostu przestały być dla Ciebie atrakcyjne lub już Cię nie ispirują, nie trzymaj ich dla samego faktu posiadania. W przeciwnym razie będą dla Ciebie jak brzydka blizna. Za wszelką cenę będziesz się starała ją zasłonić i przykryć innymi."(3.11.2013.http://simplicite.pl/5-objawow-oznaczajacych-ze-twoj-dom-jest-chory/)
Gdy uda się już zdiagnozować problem nadmiaru w najbliższym otoczeniu, blogerzy podsuwają sposoby, jak efektywnie walczyć z "chorobą". Niezbędnym elementem jest wyrzucanie, porównywane do chudnięcia (Arkadiusz Recław porównuje życie przed minimalizmem do dźwigania nadwagi). Jest to proce, podzielony na etapy; w każdym należy zastosować odpowiedni triki. Walka z nadmiarem rzeczy to jednocześnie walka z samym sobą i swoimi sentymentami, słabościami. Minimaliści zwracają uwagę na to, jak mocno nasze relacje z rzeczami i nawyki są ucieleśnione, i jak dużego wysiłku wymaga ich zmiana.
Autor: Marta Cobel-Tokarska - doktor socjologii, adiunkt w Katedrze Socjologii Kultury Instytutu Filozofii i Socjologii APS.
Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą
na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl
Partner projektu
The New Answer
Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku:https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne
oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube:https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g
Po co nam nauki społeczne?
O naukach społecznych w ostatnich latach dużo mówi się w debacie publicznej. Najczęściej ukazywane są na tle bezrobocia. Czy faktycznie jest aż tak źle? Czy warto decydować się
na studia społeczne? Czy nauki społeczne otwierają drzwi do dobrej drogi zawodowej?
Akademia Pedagogiki Specjalnej już drugi rok organizuje projekt "Absolutnie Użyteczne Nauki Społeczne". Dostrzegając potrzebę wsparcia młodych ludzi w ich wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, stara się odpowiadać na szereg pytań jakie współcześnie postawione zostały przed naukami społecznymi. Pytania te w znacznej mierze dotyczą perspektyw zawodowych, czyli najprościej mówiąc: czy opłaca się kończyć psychologię, socjologię, pedagogikę i inne siostrzane kierunki? Czy absolwenci posiadają wystarczające kompetencje zawodowe do podjęcia dobrze płatnej pracy po studiach?
Może rozczarujemy naszych Czytelników, ale odpowiedzi nie dostarczymy Wam my - adepci
i przedstawiciele nauk społecznych - musicie zrobić to sami. Ale spokojnie, z chęcią pomożemy Wam w przejściu przez tą krętą dróżkę znaków zapytania. Pomocne mogą okazać
się różne artykuły, które na przestrzeni kilkunastu tygodni będziemy oddawać w Wasze ręce.
Pragniemy zaprosić Was do lektury wywiadów z absolwentami nauk społecznych, wyników ciekawych badań prowadzonych w tym nurcie, artykułów dotyczących rynku pracy
i kompetencji społecznych oraz wreszcie mini - przewodników po różnych kierunkach studiów, które przybliżą Wam specyfikę oraz perspektywy zawodowe nauk społecznych.
Do kogo kierujemy nasze starania? Do uczniów, studentów i wszystkich tych, którzy pragną w przyszłości pracować wśród ludzi i dla ludzi. Dla osób, które posiadają otwartą głowę, pełna pomysłów i inspiracji. Dla tych, którzy chcieliby mieć wpływ na to co nas otacza.
W najbliższej przyszłości nauki społeczne ujawnią przed Wami swoje niejedno oblicze. Ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń.
Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą
na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl
Partner projektu
The New Answer
Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne
oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g
Kontakt z redakcją:
redakcja@studiuje.eu
Polityka Cookies
Dział reklamy:
biuro@studiuje.eu
tel: 783 748 740