Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
fb
 

WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

    więcej...

     


    Będzie praca w Targach Kielce! Targi Praca, Kariera Rozwój już 6 kwietnia.

    Będzie praca w Targach Kielce! Targi Praca, Kariera Rozwój już 6 kwietnia.



    X Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych to  największa tego typu impreza w województwie świętokrzyskim, skierowana do młodych ludzi, którzy poszukują możliwości pokierowania swoją karierą zawodową, rozwojem osobistym lub po prostu poszukują wartościowej pracy.

     

    Tester oprogramowania, księgowy a może konstruktor elektryk


    Wystawcami Targów będą firmy, ale też koła naukowe, organizacje oraz szkoły, które umożliwiają zdobycie wartościowych kwalifikacji, dzięki szerokiej ofercie szkoleń i kursów. MAN BUS, GeNeo Call Center Sp. Z o. o., Transition Technologies,  Infosys BPO Poland, UCMS Group Poland Sp. z o.o., HCE Sp. z o.o., Learning Systems Poland S. A., AB JOB SERVICE POLSKA, Energy Element Jarosław Sęk, Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach, Call Center Inter Galactica Sp. z o. o., Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, Studenckie Forum Business Centre Club – to tylko niektóre przedsiębiorstwa i organizacje które potwierdziły swój udział w wydarzeniu. Na studentów i absolwentów będą czekały oferty pracy na stanowiska takich jak: konstruktor elektryk, konstruktor mechanik, elektryk/elektronik/elektromonter, specjalista ds. dokumentacji technicznej ze znajomością j. niemieckiego, specjalista ds. jakości, programista/młodszy programista Java, programista/młodszy programista PL/SQL czy tester oprogramowania i wiele innych.

     

    Jak rozpocząć przygodę z biznesem?


    Podczas „Targów Praca Kariera Rozwój” Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości z Kielc będzie służył wszystkim studentom oraz młodym przedsiębiorcom fachową radą biznesową. Odwiedzając stoisko AIP Kielce, będzie można dowiedzieć się jak szybko i bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z biznesem oraz w jaki sposób przetestować swój pomysł na firmę. Ponadto przedstawicieli inkubatora chętnie odpowiedzą na pytania: dlaczego warto jest założyć własną firmę? I kiedy najwcześniej zacząć myśleć o własnej firmie?

     

    Fajnie jest zarabiać w euro


    Kolejnym ważnym i kuszącym w dzisiejszych czasach dla młodych ludzi punktem Targów będzie spotkanie dotyczące pracy za granicą: „Praca za granicą – co musisz wiedzieć!” Podjęcie zatrudnienia daleko od domu to poważny krok i wymaga przemyślanej decyzji. Wszyscy, którzy myślą o zarabianiu pieniędzy poza Polską, powinni wziąć udział w tym spotkaniu. Wszelkich informacji o tym jak poszukiwać ofert pracy, na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o bezpieczeństwo takich wyjazdów oraz jak znaleźć możliwości pracy sezonowej za granicą udzieli Przemysław Kowalczyk, doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

     

    Jak się uczą dorośli?


    Czy wiemy jaki styl uczenia się preferujemy i czy używamy go świadomie i w pełni ? Jak ważne są różnice uczenia się dzieci i dorosłych i czy bierzemy to pod uwagę w przekazywaniu wiedzy ? Na warsztatach „Jak się uczą dorośli” będzie można poznać odpowiedzi na te pytania, a także dowiedzieć się o tym co ważne w efektywnym uczeniu się dla nas i dla innych. Na wyprawę w głąb siebie i odkrywanie kolejnych tajemnic własnego ja zaprasza podczas Targów „Praca Kariera Rozwój” Sławomir Młynarczyk – trener sprzedaży, coach, opiekun zarządzający, menager,  przedsiębiorca.

     

    Tradycyjnie będzie też forum


    V Forum Biznes-Edukacja-Rozwój, które stało się integralną częścią Targów „Praca Kariera Rozwój”  to doskonała okazja do zapoznania się z opiniami ludzi odnoszącymi sukcesy w biznesie. W tym roku prelegentem forum będzie Małgorzata Suchodolska, właścicielka Kancelarii Doradztwa Finansowego KDF Kielce. W panelu dyskusyjnym uczestniczyć będą także: Arkadiusz Piecyk – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, Karolina Latus – prezes Agencji Pracy Tymczasowej Crafts Kielce, Bartłomiej Tworek – dyrektor ds. rozwoju, DORBUD SA oraz Karol Cichosz  - przewodniczący Oddziału Lokalnego AIESEC Polska. Dyskusję poprowadzi Bartłomiej Zapała, dziennikarz Radia Kielce. Forum zorganizuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

     

    Jubileusz musi być udany


    Organizatorami jubileuszowej, X edycji Targów „Praca Kariera Rozwój” są: organizacja studencka AIESEC, Targi Kielce oraz Urząd Marszałkowski w Kielcach. Przedstawiciele AIESEC-u zapewniają, że ten jubileusz będzie pełen atrakcji. Zapraszamy wszystkie firmy poszukujące pracowników, a także młodych ludzi na progu kariery zawodowej do Targów Kielce już 6 kwietnia 2016 roku.

    Studencki Nobel 2016

    Studencki Nobel 2016 – Niemożliwe jest osiągalne!

     

    Jesteś aktywny, kreatywny, nieprzeciętnie inteligentny?  Wyróżniasz się pośród tysięcy szarych studentów?  Jesteś autorem publikacji naukowych i referatów? Zgłoś się już dziś i zawalcz o tytuł najlepszego studenta w Polsce w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów- Studencki Nobel 2016.

     

    Od 1 do 31 marca 2016 r. można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie Studencki Nobel 2016. Celem konkursu jest wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczpospolitej Polskiej. Laureat konkursu musi mieć nie tylko dobre wyniki w nauce, ale także wyróżniać się na innych płaszczyznach, nagradzana jest przede wszystkim wszechstronność, zaangażowanie, pasja i chęć rozwoju. 

    Studencki Nobel to przede wszystkim konkurs osiągnięć. Studenci nie muszą pisać żadnych dodatkowych prac. Wystarczy, że od 1 do 31 marca wypełnią formularz na stronie www.studenckinobel.pl, gdzie pochwalą się swoimi osiągnięciami, a będą mieli szansę zwalczyć
    o miano najlepszego studenta RP.

     

    W konkursie wystartować może każdy student, który uzyskał łącznie, ze wszystkich zamkniętych semestrów na danym poziomie studiów, na pierwszym kierunku studiów, średnią ocen równą minimum 80% z maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej Uczelni, a na pozostałych kierunkach minimalną średnią ocen równą 70% z maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej Uczelni; niezależnie od trybu studiów (stacjonarne, zaoczne), kierunku oraz rodzaju uczelni (państwowa, prywatna). Uczestnikiem Konkursu nie może być jednakże student studiów doktoranckich lub podyplomowych, chyba że jest równocześnie studentem studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź studiów jednolitych magisterskich.

     

    Ten prestiżowy konkurs patronowany przez m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Rodziny, Nauki i Polityki Społecznej, Rzecznika Praw Obywatelskich odbywa się po raz ósmy i jak co roku obejmie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce. Spośród wszystkich kandydatów zostanie wybrany najlepszy student w kraju – zwycięzca Studenckiego Nobla 2016. Ponadto równolegle odbywać się będzie konkurs na najlepszego studenta w sześciu kategoriach branżowych, gdzie będą wybierani najlepsi żacy w swoich dziedzinach.

     

    Zarejestruj się na www.studenckinobel.pl w terminie od 1 do 31 marca i walcz o zwycięstwo
    w Studenckim Noblu.

     

    Więcej informacji na www.studenckinobel.pl oraz na www.facebook.com/StudenckiNobelpl

     

     

    Liderzy Akademii Nauk Społecznych już za nami!

    Liderzy Akademii Nauk Społecznych już za nami!

     

    Coraz częściej w debacie publicznej podejmowane są tematy aktywności lokalnej, oddolnych inicjatyw oraz partycypacji obywatelskiej. Władze lokalne i organizacje pozarządowe zachęcają do działania, zaś rzadko dzielą się receptą w jaki sposób można zaangażować się społecznie. Jednocześnie słyszymy, że właśnie w młodych jest siła i to oni niedługo staną się motorem rozwoju i zmian w Polsce.

     

    Mając na uwadze siłę lokalnego działania, zgodnie z maksymą "Myśl globalnie, działaj lokalnie" zorganizowana została pierwsza edycja projektu Liderzy Akademii Nauk Społecznych (LANS) , którego celem było kształtowanie liderskich postaw oraz kompetencji społecznych i zawodowych. Tematem tegorocznej edycji był "LANS na społeczność lokalną".

     

    3 – 5 lutego 2016 roku w murach Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie spotkało się blisko 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. mazowieckiego. Uczestniczyli w cyklu pięciu warsztatów. Zapoznali się z metodami diagnozowania potrzeb społeczności lokalnych, technikami negocjacji, tajnikami projektowego działania, marketingiem oraz istotą networkingu. Wszystkie warsztaty prowadzili doświadczeni specjaliści reprezentujący m.in. sektor publiczny, organizacje pozarządowe oraz sektor prywatny.

     

    Części merytorycznej towarzyszyły różne aktywności. Zorganizowana została gra edukacyjna, w której młodzież mogła przećwiczyć uzyskaną podczas warsztatów wiedzę i umiejętności. Uczniowie wcielili się w liderów społeczności lokalnej. Rozwiązując szereg zagadek, poznawali tajniki efektywnych działań. Co więcej, projekt LANS był też okazją do spędzenia ferii zimowych w aktywny i produktywny sposób. Kilkoro uczniów podzieliło się z nami swoimi wrażeniami.

     

    "LANS był dla mnie inspiracją do tego, aby działać. Gdy będę chciała stworzyć swój własny projekt, będę wiedzieć jak to wygląda, od czego zacząć." - pisze Klaudia. "Ten projekt był ciekawym wydarzeniem, które na pewno zmieni bardzo dużo w moim życiu. Uświadomił mi, że nie trzeba wyjeżdżać zagranicę, aby coś osiągnąć." - pisze Mateusz. "Motywujący projekt! Udowodnił, że w kraju, gdzie nie ma dużego wyboru pracy, można z pasją realizować się w życiu zawodowym.” - pisze Weronika.

     

    Już niebawem kolejne projekty dla aktywnych społecznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którym zależy na własnym rozwoju oraz rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnych.

     

    Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl

     

    Organizator projektu Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

     

    Partner projektu The New Answer

     

    Organizacje wspierające Pracownia Inspiracji Kulturalnych, Com.pania, Sensa, Beginning Creative Collaboration Agency, Instytut Spraw Publicznych

     

    Patroni medialni Cogito, Studiuje.eu, Radio Kampus, Student.news.pl

     

    Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne

     

    oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g

     

    fot. Dorota Stankiewicz

    Wybór biegu kariery zawodowej, czyli kilka uwag do przemyślenia dla nowicjuszy

    Wybór biegu kariery zawodowej, czyli kilka uwag do przemyślenia dla nowicjuszy

     

     

     

    Każdy z nas jest inny, mamy różne poglądy, zainteresowania, marzenia, zdolności i dlatego nie ma jednej, utartej ścieżki kariery, którą podążamy. Każdy idzie swoją drogą i to jest wspaniałe! Celem tego artykułu jest dostarczenie Tobie Czytelniku kilku drogowskazów, dzięki którym odkryjesz jak z indywidualnych cech uczynić wyróżniający, na rynku pracy, atut. Weź kartkę, coś do pisania i ruszamy do pracy!

     

    Na początek technika SWOT, czyli ocena Twoich mocnych (strenghts) i słabych (weaknesses) stron oraz szanse (opputtunities) i zagrożenia (threats). Technika ta pomoże Ci ustalić Twoją sytuację na rynku pracy oraz to jakie masz możliwości dalszego działania. Podziel kartkę na pół i wypisz po 10 swoich mocnych i słabych stron. Nie śpiesz się i pomyśl. Możesz też przeprowadzić ankietę wśród znajomych i rodziny. Zapytaj ich co w Tobie cenią, a nad czym warto jeszcze popracować. Gdy lista będzie gotowa będziesz wiedział w jakim kierunku podążać. Mocne strony to Twój narzędziownik do realizacji postawionych celów. Słabe strony możesz poprawić lub jeśli jest taka możliwość, przewrotnie zamienić w atut np. nadmierny perfekcjonizm w pracy w banku będzie na Twoją korzyść.

     

    Co z szansami i zagrożeniami? Na drugiej kartce wypisz wszystkie możliwości jakie masz wokół siebie np. mieszkanie w dużym mieście, programy typu Erasmus, dostęp do zajęć dodatkowych w szkole, znajomość egzotycznych języków (nawet w stopniu podstawowym!), itp. Zagrożenia to, to wszystko co może stanąć na Twojej drodze do realizacji upragnionego celu ale nie martw się, dasz radę, spójrz na listę szans!

     

    Dobrze, a co zrobić gdy naprawdę nie wiemy jeszcze w którą stronę warto pójść w doborze ścieżki zawodowej? Tu na pomoc przychodzi R. Bolles, amerykański twórca metody doradczej "Spadochron", który opracował 7 złotych zasad wyboru biegu kariery zawodowej, brzmią one w następująco:

     

    1. Podążaj za głosem intuicji, pasji, zainteresowań i fascynacji, wsłuchaj się w siebie,

     

    2. Dbaj o równowagę między zmianą a kontynuacją. Mówi się, że dorosłe życie składa się z podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za nie, przygotuj się na zmiany, które mogą mieć różne konsekwencje i zastanów się czy aby z przyzwyczajenia, wygody czy strachu nie tkwisz w swojej bezpiecznej strefie komfortu,

     

    3. Myśl o sobie, jaki jesteś, co lubisz robić, nie dopasowuj się do aktualnych trendów na rynku pracy. Jesteś jeden jedyny na świecie i to właśnie Twoja szansa, wyróżnij się! Rynek pracy jest bardzo zmienny, Ty nie zmieniasz zainteresowań co sezon.

     

    4. Wyobraź sobie pracę w ulubionej dziedzinie, wśród odpowiadających Tobie ludzi, w komfortowych warunkach, przy godziwej pracy i realizowaniu najważniejszych dla Ciebie celów i wartości. Widzisz to? To jest Twój cel w poszukiwaniu idealnego zajęcia dla Ciebie!

     

    5.Poświęć czas na zastanowienie i poszukiwania, nie ma dróg na skróty. Nikt za Ciebie nie przejdzie ścieżki samopoznania, uzupełniania wykształcenia, nabywania nowych umiejętności, nauki języków. Jesteś odpowiedzialny za to z jakim bagażem wchodzisz na rynek pracy, warto poświęcić czas i wysiłek w odpowiednie przygotowanie.

     

    6. Nie bój się popełniać błędów, ludzie średnio 3-5 razy w życiu zmieniają zawód. Pamiętaj, że na błędach najlepiej się uczymy, wyciągaj wnioski ze swoich porażek. Jak się przewrócisz to wstań i idź dalej, będziesz mocniejszy.

     

    7. Twoja praca powinna dawać Ci radość jakkolwiek ją rozumiesz.

     

    Jeśli nadal nie wiesz co zrobić, aby z sukcesem wejść na rynek pracy, przemyśl kilka wskazówek, które pomogą Ci w trudnym wyborze: traktuj pracę poważnie, w końcu będziesz spędzał w niej większość swojego czasu. Ustal jakie masz predyspozycje. L. Shahart proponuje abyś poświęcił czas na zastanowienie się co Ci daje poczucie sensu. Co sprawia Ci przyjemność oraz jakie są Twoje zdolności. Nie bądź nieśmiały, poznawaj nowych ludzi, ucz się od nich, buduj swoją sieć kontaktów, nigdy nie wiesz jak i kiedy przyda Ci się pomoc drugiej osoby! Znajdź mentora, kogoś na kim będziesz się wzorował, zastanów się co Ci w tej osobie imponuje. Efektywnie zarządzaj swoim czasem, znajdź równowagę między czasem prywatnym a zawodowym. Odbywaj praktyki i staże, zdobywaj doświadczenie. Zaangażuj się w działania wolontarystyczne w fundacjach lub stowarzyszeniach.

     

    Działaj i powodzenia!

     

    Projekt realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
    w Warszawie
    , najstarszą, publiczną uczelnię pedagogiczną w Polsce, kształcącą
    na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl

     

    Partner projektu
    The New Answer

     

    Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne

     

    oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g

     

    Autor: Sylwia Przybylska

     

     

     

     

    Kieleckich Dni Biznesu

    Kieleckie Dni Biznesu – tu biznes spotyka się z nauką! Największą wartością dla studenta jest łączenie cennej wiedzy teoretycznej z unikalną praktyką biznesową. Jest to powód, dla którego podjęliśmy się realizacji Naszej inicjatywy w postaci Kieleckich Dni Biznesu. Chcemy tworzyć istne laboratorium biznesu – przestrzeń, która daje Nam i wszystkim innym studentom oraz interesariuszom możliwość poznania prawdziwych mechanizmów rządzących gospodarką i  społeczeństwem, zarówno w skali mikro, jak i makro – wyjaśnia Artur Maik, kierownik Zespołu Projektowego KDB.  Podkreśla, że współpraca w ramach projektu Kieleckich Dni Biznesu opiera się głównie na realizowaniu idei współdziałania Nauki z Biznesem. Potencjał, jaki wiąże się z funkcjonowaniem uczelni wyższych w otoczeniu gospodarczym jest ogromny: ośrodki kształcenia mogą stać się swego rodzaju katalizatorem rozwoju gospodarczego. Aby tego dokonać, konieczne jest jednak wypracowanie spójnych i przynoszących obopólne korzyści zasad współpracy środowiska biznesu z uczelniami wyższymi – czego razem z Partnerami Kieleckich Dni Biznesu chcemy dokonać – dodaje Magdalena Cholewa, zastępca kierownika KDB. Wydarzenie odbędzie się 15-16 marca 2016 roku w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Będą to dwa dni niesamowitych wrażeń! Podczas pierwszego dnia odbędą się szkolenia, prelekcje, warsztaty, a także  debata o tematyce nawiązującej do motta Kieleckich Dni Biznesu – Tu Biznes spotyka się z Nauką. Na drugi dzień zaplanowano Konkurs z Wiedzy o Biznesie oraz III Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Zarządzanie projektami – podejście interdyscyplinarne”. Wydarzenie tworzone przez studentów i dla studentów, przy współpracy i wsparciu środowiska biznesowego. Organizatorami wydarzenia są: Studenckie Koło Naukowe Koncept Studenckie Koło Naukowe Medyk Dział Innowacji I Transferu Technologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielach Nieformalny zespół projektowy Więcej informacji  i rejestracja na stronie internetowej KDB: www.kieleckiednibiznesu.pl oraz fanpage https://www.facebook.com/Kieleckie-Dni-Biznesu-192812324402167/?fref=ts

    Kieleckie Dni Biznesu – tu biznes spotyka się z nauką!

     

    Największą wartością dla studenta jest łączenie cennej wiedzy

    teoretycznej z unikalną praktyką biznesową. Jest to powód, dla którego

    podjęliśmy się realizacji Naszej inicjatywy w postaci Kieleckich Dni

    Biznesu. Chcemy tworzyć istne laboratorium biznesu – przestrzeń, która

    daje Nam i wszystkim innym studentom oraz interesariuszom możliwość

    poznania prawdziwych mechanizmów rządzących gospodarką i 

    społeczeństwem, zarówno w skali mikro, jak i makro – wyjaśnia Artur

    Maik, kierownik Zespołu Projektowego KDB. 

     

    Podkreśla, że współpraca w ramach projektu Kieleckich Dni Biznesu

    opiera się głównie na realizowaniu idei współdziałania Nauki z

    Biznesem. Potencjał, jaki wiąże się z funkcjonowaniem uczelni

    wyższych w otoczeniu gospodarczym jest ogromny: ośrodki kształcenia

    mogą stać się swego rodzaju katalizatorem rozwoju gospodarczego. Aby

    tego dokonać, konieczne jest jednak wypracowanie spójnych

    i przynoszących obopólne korzyści zasad współpracy środowiska

    biznesu z uczelniami wyższymi – czego razem z Partnerami Kieleckich DniBiznesu

    chcemy dokonać – dodaje Magdalena Cholewa, zastępca kierownika KDB.

    Wydarzenie odbędzie się 15-16 marca 2016 roku w Centrum

    Przedsiębiorczości i Biznesu na Wydziale Prawa, Administracji i

    Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Będą to dwa dni

    niesamowitych wrażeń! Podczas pierwszego dnia odbędą się szkolenia,

    prelekcje, warsztaty, a także  debata o tematyce nawiązującej do motta

    Kieleckich Dni Biznesu – Tu Biznes spotyka się z Nauką. Na drugi dzień

    zaplanowano Konkurs z Wiedzy o Biznesie oraz III Ogólnopolska Konferencja

    Naukowa “Zarządzanie projektami – podejście interdyscyplinarne”.

    Wydarzenie tworzone przez studentów i dla studentów, przy współpracy i

    wsparciu środowiska biznesowego.

    Organizatorami wydarzenia są:

     

    Studenckie Koło Naukowe Koncept

    Studenckie Koło Naukowe Medyk

    Dział Innowacji I Transferu Technologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

    Kielach

    Nieformalny zespół projektowy

     

    Więcej informacji  i rejestracja na stronie internetowej KDB:

    www.kieleckiednibiznesu.pl oraz

    fanpage https://www.facebook.com/Kieleckie-Dni-Biznesu-192812324402167/?fref=ts

     

    Liderzy Akademii Nauk Społecznych – czeka nas realna zmiana!

    Liderzy Akademii Nauk Społecznych – czeka nas realna zmiana!


    Mity, stereotypy, humorystyczne memy - to najczęściej dotyka absolwentów nauk społecznych. Wyrok bezrobocia jest zaś dalej, niż nam się wydaje. Coraz częściej bowiem adepci nauk społecznych zatrudniani są w biznesie, administracji publicznej oraz organizacjach pozarządowych.


    Na straży dobrego imienia nauk społecznych od niedawna stoją organizatorzy projektu: Absolutnie użyteczne nauki społeczne, realizowanego przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Tym razem startują z nowym projektem – Liderzy Akademii Nauk Społecznych.

     

    Liderzy Akademii Nauk Społecznych (LANS) to projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w ramach którego odbędą się bezpłatne warsztaty z zakresu nauk społecznych oraz rynku pracy. Celem projektu jest umożliwienie młodzieży kontaktu
    z ekspertami z różnych dziedzin i wsparcia ich w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. Tematem pierwszej edycji projektu jest "LANS na społeczność lokalną", w której udział weźmie blisko 100 uczniów mazowieckich szkół ponadgimnazjalnych, którzy wykazują się aktywnością na rzecz społeczności lokalnej. LANS już 3 - 5 lutego 2016 r. w Warszawie.

     

    Uczniowie będą mieli okazję poznać tajniki projektowego działania, negocjacji, istoty networkingu, diagnozowania potrzeb społeczności lokalnych oraz marketingu. Każdy
    z warsztatów został zaplanowany tak, aby pogłębiać kompetencje społeczne i emocjonalne młodzieży oraz rozwijać w nich samodzielność myślenia, kreatywność oraz determinację
    w dążeniu do wyznaczonych celów.

     

    "LANS to nie tylko projekt edukacyjny, ale przede wszystkim projekt zaangażowania społecznego, dzięki któremu dokonujemy realnej zmiany – wspieramy młodzież
    w kształtowaniu postaw oraz kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Mamy nadzieję,
    że poprzez uczestnictwo w warsztatach, każdy uczeń wzmocni w sobie pierwiastek działacza – osoby wrażliwej na swoje najbliższe otoczenie, chętnej do zmiany i angażowania innych do wspólnego działania. Dzięki temu będziemy rozwijać nasz kapitał społeczny. Jeśli mamy się lansować, to lansujmy wyłącznie dobre idee."
     - mówi Magda Prokopczuk, koordynatorka projektu LANS.

     

    Liderzy Akademii Nauk Społecznych to jedno z działań, wcześniej już rozpoczętego projektu znanego pod nazwą: Absolutnie użyteczne nauki społeczne, którego głównym celem jest zmiana złego imienia nauk społecznych. W ramach projektu publikowane są filmy
    oraz artykuły dotyczące aktualnych trendów rynku pracy, edukacji oraz kompetencji zawodowych.

     

    Projekty realizowane są przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, najstarszej, publicznej uczelni pedagogicznej w Polsce kształcącej na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, edukacja artystyczna oraz praca socjalna. Więcej na stronie: www.aps.edu.pl

     

    Organizator projektu

    Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

     

    Partner projektu
    The New Answer

    Organizacje wspierające

    Pracownia Inspiracji Kulturalnych, Com.pania, Sensa, Beginning Creative Collaboration Agency, Instytut Spraw Publicznych 


    Patroni medialni

    Cogito, Studiuje.eu, Radio Kampus, Student.news.pl  


    Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/absolutnieuzytecznenaukispoleczne

     

    oraz subskrybowania naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVD6heRTN5vpYE7QyjxN74g

     

     

     


    Kontakt z redakcją:
    redakcja@studiuje.eu
    tel: 664 728 181

    Polityka Cookies

    Dział reklamy:
    biuro@studiuje.eu
    tel: 783 748 740

    sitemap