Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
nk fb
 

Własna Firma bez zbędnych kosztów! Bez składek ZUS! www.InkubatorKielce.pl

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

 


Najaktywniejsze targi w Polsce - Fit Weekend

Kulturyści, fitnesski, pole dancerzy, zawodnicy muaythai i karate, trenerzy personalni, instruktorzy fitness, street workerzy oraz fani aktywnego spędzania wolnego czasu spotkają się w Targach Kielce od 21 do 23 kwietnia. Druga edycja FIT Weekend zapowiada się imponująco. Połączenie targów i prestiżowych zawodów sportowych sprawdziło się w Targach Kielce. Miniona edycja FIT Weekendu przyciągnęła ponad 6 tysięcy zwiedzających. Tegoroczny program to jeszcze większa dawka sportowej rywalizacji.

 

Mistrzowie sportów sylwetkowych zawitają do Kielc


Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, których głównym organizatorem jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego to najwyższe rangą wydarzenie skupiające wokół siebie najlepszych i najwytrwalszych przedstawicieli sportów sylwetkowych. Już po raz czwarty zagoszczą oni w Targach Kielce. Na jednej scenie o tytuł Mistrza będzie rywalizować ponad 400 zawodników i zawodniczek w kilku różnych kategoriach - od kulturystyki klasycznej, przez plażową aż po fitness bikini.

 

Sztanga dla zawodowców, jak również amatorów!


Równolegle z Mistrzostwami w Kulturystyce i Fitness do Targów Kielce spłynął Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc, nad którym pieczę ma klub sportowy „Olimp” Zabrze. W zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy, reprezentanci klubów sportowych – członków PZKFiTS, po okazaniu podczas weryfikacji, ważnej licencji zawodnika PZKFiTS lub przedłożeniu kompletnego wniosku o wydanie licencji potwierdzonego przez klub.

 

Po raz pierwszy w Polsce Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zaprasza KAŻDEGO kto jest „na TY” za sztangą do „Bench Press Challenge”, czyli nic innego jak - Debiuty w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Będziemy mogli zobaczyć zmagania zupełnie nowych zawodników i zawodniczek, którzy w przeciwieństwie do Pucharu Polski nie muszą być nawet zrzeszeni w żadnym Klubie Sportowym i nie posiadają licencji zawodnika PZKFITS.

 

Zakręć się wokół nas – pole dance na sportowo!


II edycja POLE DANCE SHOW zwróciła uwagę ponad 160 pole dancerów, którzy wysłali swoje zgłoszenie. – Święto pole dance odbywać się będzie przez trzy dni – od piątku 21 kwietnia do niedzieli 23 kwietnia – opowiada Marta Janda, właścicielka szkoły pole dance May Way PDS oraz inicjatorka wydarzenia. - W piątek zobaczymy ponad 50 amatorów. W sobotę będziemy mieli okazję oglądać kwalifikacje do mistrzostw świata pole sport w ramach I Mistrzostw Polski Pole Sport, czyli sportowej odmiany pole dance. Niedziela będzie najważniejszym dniem, zobaczymy ponad 50 uczestników walczących w 6 kategoriach (dzieci, juniorzy, duety, mężczyźni, kobiety profesjonalistki i exotic). To będzie artystyczna odsłona pole dance. Po raz pierwszy stworzyliśmy kategorię dla dzieci. W składzie jury międzynarodowe gwiazdy Natalia Tatarinsteva, Slava Ruza, Anna Valfsson – dodaje organizatorka.

 

Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się ogromnym powodzeniem. Goście, którzy w Centrum Kongresowym Targów Kielce spędzili cały dzień oglądając zmagania uczestników, wspominają pozytywnie swoje często pierwsze spotkanie z tą aktywnością i już rok temu zapowiedzieli, że pojawią się tu ponownie.

 

Wschodnie sztuki walki – budują nie tylko charakter!


Ogólnopolska Liga Muyathai oraz Grand Prix Polski Karate Kyokushin to kolejne warte uwagi spotkania w ramach FIT Weekend 2017.

 

– Ogólnopolskie zawody odbędą się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai – mówi Rafał Maciaszek, koordynator Ligii i założycie Sekcji Sportów Walki Klincz. – W kwietniowych zawodach wezmą udział zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i ci mniej zaawansowani. Spodziewamy się około 100 zawodników czynnie biorących udział w walkach. Liga będzie również promowała kampanię „Muaythai przeciw narkotykom”.


Z kolei karatecy, zaproszeni do udziały w Grand Prix po raz pierwszy wystąpią w Targach Kielce. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin.

 

Jatomi Fitness Festiwal, Gigantyczne Tory Przeszkód, targi odżywek i akcesoriów sportowych… jeszcze więcej atrakcji


Trudno na jednym oddechu wymieć wszystkie atrakcje, jakie czekają na zwiedzających od 22 do 23 kwietnia w Targach Kielce. We współpracy z uznanymi ośrodkami promującymi sportowe dyscypliny program II edycji FIT Weekendu, na tle innych wydarzeń tej branży w Polsce, może poszczycić się wysokiej rangi poziomem zawodów. Warto już dziś zaplanować udział w wydarzeniu. Multisportowym wydarzeniom towarzyszą targi, gdzie na stoiskach czołowych marek rynku odżywek będzie można uzupełnić sportową garderobę i zadbać o odpowiednią suplementację. Szczególną atrakcją będą Gigantyczne, ponad 30 metrowe tory przeszkód, gdzie będzie można spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji.

 

 

Ramowy plan wydarzenia:

 

21 kwietnia – kwalifikacje zawodników do Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness oraz Amatorski Pole Dance Show

 

22-23 kwietnia – główne wydarzenia FIT Weekend 2017

 

Śledź nas na www.facebook.com/fitweekendkielce

 

Zapraszamy! Bilety dostępne online: https://ticket.targikielce.pl/

 

 

CASTING ANIMATORÓW WAKACYJNYCH

 

ZAPRASZAMY NA CASTING ANIMATOROW!
04.03.2017 | 9:00 | KRAKOW, Rynek Glowny 14.
Polacz prace z przyjemnoscia!
Dolacz do Lions! Czekamy na CIEBIE!
Poszukujemy animatorow do pracy w Grecji w sezonie 2017!
Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/1574054339274571

Dolacz do nas castingu i przezyj niezapomniane wakacje!
Pracuj! Baw sie!
Zarejestruj sie na casting: www.lionsentertainment.com/casting-registration/
Co oferujemy:
*Profesjonalny trening animacyjny
*Atrakcyjne wynagrodzenie
*Darmowe posilki i zakwaterowanie
*Bilet powrotny po zakonczeniu kontraktu
O nas:
Jestesmy najwieksza firma animacyjna na Chalkidiki w Grecji. Istniejemy od 2011 roku i zatrudniamy ponad 50 animatorow. Wspolpracujemy z jednymi z najlepszych hoteli na Chalkidiki i Thassos. W tym roku planujemy zatrudniac okolo 75 animatorow! ZOSTAN JEDNYM Z NICH!

Wiecej informacji
www.lionsentertainment.com
www.facebook.com/lionsentertainment
Email: peter@lionsentertainment.com

 

Pierwsze kroki do kariery

 

Pierwsze kroki do kariery

Business Minds Challenge – czyli jak zdobywać pierwsze doświadczenia
w międzynarodowym biznesie

 

Zanim zdecydują się na wybór pierwszego pracodawcy, chcą wiedzieć, jak będzie wyglądała  praca w danej firmie na co dzień. Według badania Universum, takich informacji najczęściej poszukuje 61% studentów z Polski[1]. Zbierają opinie wśród znajomych lub w sieci, najlepiej jednak, jeśli mogą zdobyć doświadczenia związane z wymarzonym pracodawcą samodzielnie. Jak poznać pracę w firmie, jeszcze w niej nie pracując? Na przykład poprzez program P&G Business Minds Challenge, którego kolejna edycja odbędzie się już tej jesieni.

 

Coraz więcej studentów rozpoczyna swoją karierę zawodową nawet w połowie studiów. Młodzi ludzie szukają możliwości, które pozwolą im zdobyć pierwsze doświadczenia w biznesie i skonfrontować je z wiedzą zdobytą na zajęciach czy z biznesowej literatury – mówi Agnieszka Sagan, Talent Acquisition Manager P&G w Europie Centralnej. Nic dziwnego: pokolenie millenialsów bierze rozwój swojej kariery we własne ręce. Drogowskazem są na pewno programy staży i praktyk, które pozwalają w krótkim czasie zorientować się, jakie zadania i cele na co dzień stoją przed pracownikami, na czym polega praca w danej branży i w konkretnym dziale.

 

W P&G z myślą o tych, którzy chcieliby jeszcze w trakcie studiów zmierzyć się z prawdziwymi biznesowymi projektami, powstał program Business Minds Challenge. W ciągu dwóch intensywnych dni uczestnik programu może poznać, na czym polega praca w naszej firmie i sprawdzić się w różnych obszarach biznesu. Uczestnicy pod okiem managerów rozwiązują case studies, w których na przykład planują kampanie dla takich marek P&G jak Pantene czy Old Spice. Ich zadaniem będzie przeanalizowanie danych finansowych, zaplanowanie kampanii marketingowej, dobranie kanałów sprzedaży – wyjaśnia Marta Pierzchalska, z działu Brand Management, jedna z prowadzących program.

 

Studenci wcielą się w role prawdziwych managerów firmy. W programie wezmą udział osoby z Polski
i innych krajów Europy Centralnej. Nad case’ami będą pracować w zróżnicowanych zespołach, tak aby
w każdym były osoby zainteresowane różnymi aspektami biznesu. Business Minds Challenge jest jednym
z programów – obok staży i praktyk letnich – dzięki którym chcemy przyciągnąć przyszłych pracowników. Dla samych uczestników program jest bardzo dobrym sposobem, aby sprawdzić, czy to jest to, czym chcieliby się zajmować w przyszłości-
dodaje Marta Pierzchalska.

 

Tak było w przypadku Marka Dubinina, uczestnika jednej z poprzednich edycji programu, dzisiaj managera w dziale logistyki P&G. Na udział w programie zdecydował się, kiedy do końca studiów zostało mu jeszcze 2 lata. Rozważałem pracę w logistyce bardzo poważnie. Na studiach wiele mówiło się o P&G jako o jednym z liderów także w tym obszarze, ale wtedy nie wiedziałem, co to dokładnie oznacza. Dzięki programowi dowiedziałem się, że firma stosuje podejście „end to end” i daje możliwość rozwoju w całym łańcuchu dostaw: od dostawy surowców, przez planowanie produkcji, aż po transport do klienta, podczas gdy dla wielu firm logistyka to głównie spedycja – mówi Dubinin.  

 

Jak wziąć udział w programie?

 

Należy pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, który rozpoczyna się aplikacją przez stronę internetową. Następnym etapem są testy i rozmowa kwalifikacyjna. Program jest skierowany do studentów 3., 4. i 5. roku. Jego zaletą jest także krótszy proces rekrutacji na praktyki letnie oraz staże. Wystarczy wziąć udział tylko w końcowym etapie rekrutacji, tj. rozmowie kwalifikacyjnej. Aplikacje można składać do 9 listopada 2016 r. Business Minds Challenge odbędzie się 8-9 grudnia w Budapeszcie.

 

Więcej informacji: http://ce.pgcareers.com/students-corner/business-minds-challenge-2016/

 

***

O Procter & Gamble

P&G posiada jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wiodących marek, które cieszą się zaufaniem konsumentów na całym świecie. Są to m.in: Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. P&G prowadzi działalność w około 70 krajach.

 

 

Więcej informacji:

 

Barbara Matusik                                                                                        Katarzyna Łopaciuk-Goc

24/7Communication                                                                                  Procter & Gamble

barbara.matusik@247.com.pl                                                                  lopaciukgoc.k@pg.com
Tel. +48 505 103 529                                                                                 Tel. +48 668 459 757

 

 

 

 


[1] Źródło: Universum Talent Research 2016

 

II EDYCJA KIELECKICH DNI BIZNESU

II EDYCJA KIELECKICH DNI BIZNESU


Już po raz drugi, w  dniach 20-21 kwietnia w  Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK odbędą się Kieleckie Dni Biznesu. Grupą docelową wydarzenia są studenci, przedsiębiorcy oraz kadra akademicka. Głównym partnerem biznesowym II edycji Kieleckich Dni Biznesu jest spółka VIVE Textile Recycling.

 

Organizatorzy zdecydowali się stworzyć tego typu przedsięwzięcie w Kielcach, gdyż przekonani są, że największą wartością dla studenta jest łączenie cennej wiedzy teoretycznej, która jest im przekazywana  na studiach z unikalną praktyką biznesową, której niestety często brakuje. Głównym celem wydarzenia i projektów towarzyszących jest integracja różnych branż i pokazanie korzyści płynących ze współpracy pomiędzy nimi w ramach realizowania wspólnych projektów. Zamiarem organizatorów jest również utrzymanie cykliczności projektu w postaci kolejnej edycji KDB i już IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji "Zarządzanie projektami - podejście interdyscyplinarne".

 

Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny. Każdy zainteresowany tematyką ma możliwość wzięcia udziału w projekcie.

 

 

W pierwszym dniu wydarzenia planowane są: debata, prelekcje przedstawicieli biznesu, warsztaty i szkolenia biznesowe, a także mecz piłki halowej Biznes przeciwko Nauka. W drugim dniu odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Zarządzanie projektami - podejście interdyscyplinarne”. Konferencja będzie podzielona na trzy panele tematyczne: 1) biznes, 2) prawo i administracja, 3) medycyna. W drugim dniu wydarzenia będzie miał miejsce również II Ogólnopolski Konkurs z Wiedzy o Biznesie, a także spotkanie typu Speed Dating z inwestorami, gdzie osoby mające pomysł na biznes będą mogły zaprezentować draft projektowy przed potencjalnymi inwestorami.  

 

 

Zachęcamy do udziału w II edycji Kieleckich Dni Biznesu, ponieważ dla wielu osób obecność na tym wydarzeniu,  może stać się wspaniałym początkiem przygody z biznesem. Szczególnie liczymy na duże zainteresowanie ze strony studentów, bo to z myślą o nich tworzony jest ten projekt. Organizatorom wydarzenia zależy na tym, żeby pobudzić ducha przedsiębiorczości wśród ludzi młodych i nakłonić ich, aby nie tylko interesowali pracą na etacie, lecz sami dążyli do założenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorców zachęcamy do uczestnictwa, gdyż to właśnie oni są mile widziani w murach uczelni i będą mieli możliwość wymienienia swoich opinii w temacie wzajemnej współpracy biznesowej.

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani, aby dołączyć do wydarzenia, a szczególnie w roli Partnerów Biznesowych to zachęcamy do kontaktu z kierownikiem projektu KDB – Arturem Maik (arturmaik@gmail.com, 781081252).

Futbolowy Ranking czyli Liga Krajów

                                           Do wszystkich zainteresowanych 

 

Irytuje mnie system rozgrywek stosowany podczas futbolowych Mistrzostw Europy. W eliminacjach gra się systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż, w finale w fazie grupowej stosowany jest też system „każdy z każdym”, ale rozgrywa się tylko po jednym meczu, by zakończyć je systemem pucharowym, najmniej sprawiedliwym i najbardziej loteryjnym ze wszystkich sensownych systemów rozgrywek.

 

Kunktatorstwo zabija piękno futbolu, a w finale w obydwóch fazach kalkuluje się grać kunktatorsko. Nowo kreowany Mistrz Europy – Portugalia na 7 rozegranych meczów w ciągu 90 minut potrafił wygrać tylko jeden. Gdyby taki wynik uzyskał w grupie 8 drużyn rozgrywanej systemem „każdy z każdym”, znalazłby się w środku tabeli.

 

W kwalifikacjach jest za mało atrakcyjnych meczów, ponieważ najlepsze zespoły są porozstawiane po różnych grupach, podobnie jest w finale w fazie grupowej. W fazie pucharowej liczba rozgrywanych meczów z rundy na rundę maleje dwukrotnie i najsilniejsze zespoły mogą nie trafić na siebie w drabince turniejowej. Dlatego pojawił się pomysł na Ligę Narodów, w której w małych grupkach ma być stosowany system „każdy z każdym”. System ten właśnie znany jest z tego, że na finiszu doprowadza do meczów bez stawki, lub o nierówną stawkę (gdzie punkty potrzebne są tylko jednej drużynie). Systemami, które nie dopuszczają do meczów bez stawki są to systemy pucharowy i szwajcarski. Ten ostatni generuje znacznie więcej atrakcyjnych meczów niż pucharowy.

 

Systemem szwajcarskim rozgrywane są obecnie niemal wszystkie turnieje szachowe. Z systemem tym zapoznałem się prawie pół wieku temu i twierdzę, że system ten znakomicie nadaje się do zastosowania podczas Mistrzostw Europy. Zawody te byłyby o wiele bardziej sprawiedliwe i o wiele bardziej atrakcyjne. W walce o pierwsze miejsce zupełnie nie kalkuluje się grać kunktatorsko.

 

Doskonale zdaję  sobie sprawę, że mało kto uwierzy w to co  przeczytał w trzech ostatnich zdaniach. Tym większy będzie szok, gdy wszystko to okaże się prawdziwe. A temat ten to nie UFO,  nie Yeti i nie „złoty pociąg” i. o tym wszystkim można się bezzwłocznie przekonać. Wystarczy wejść na stronę internetową WWW.rankingrylskiego.pl. i najpierw do zakładki „System szwajcarski” a potem do zakładki „ME i Liga Narodów”..   

 

Z  pozdrowieniami

 

Zdzisław Rylski 

Praca z LinkedIn

Praca z LinkedIn – nowe szanse w rekrutacjach?

 

Liczne zakładki do uzupełnienia, mniej użytkowników w porównaniu z Facebookiem i Twitterem, potrzeba dobrania bardziej formalnego języka i zdjęcia – to niektóre z elementów portalu LinkedIn, które mogą zniechęcać przed prowadzeniem tam konta. Okazuje się jednak, że takie pozorne wady nikną w obliczu tego, ile korzyści może nam przynieść obecność w tym medium społecznościowym.

 

Liczne zakładki do uzupełnienia odpowiednim stylem to tak naprawdę szansa, a nie wada. Dają one możliwość wyczerpującego zaprezentowania swojego profilu zawodowego. Motywują do zastanowienia się nad swoimi możliwościami, dokonaniami, celem zawodowym i pomagają przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Np. dla studentów i świeżych absolwentów szczególne znaczenie może mieć zakładka „umiejętności”. W tradycyjnym CV zazwyczaj najbardziej zaakcentowane jest doświadczenie zawodowe, które w przypadku młodych osób może być jeszcze mało rozbudowane. Nie zmienia to jednak faktu, iż ich umiejętności, zdobyte na studiach, kursach, szkoleniach i w wolontariacie mogą już być całkiem spore – tutaj można się nimi pochwalić i jeszcze uzyskać ich  potwierdzenie od osób dodanych do sieci zawodowej.

 

Mniej użytkowników w porównaniu z Facebookiem i Twitterem to również tylko pozory. W rzeczywistości ich liczba w 2015 r. przekroczyła 400 mln. W dużej mierze są to specjaliści, którzy szukają nowych wyzwań. Jednakże równie ważną część użytkowników stanowią zawodowi rekruterzy, którzy przeszukują czeluści portalu w poszukiwaniu najbardziej odpowiednich pracowników do swoich firm, bądź dla firm-klientów. Okazuje się bowiem, że LinkedIn stwarza dla nich szereg nowych możliwości. Jakie możliwości stwarza LinkedIn w rekrutacjach, co nowego wprowadził w poszukiwaniu pracowników, dlaczego warto tak prowadzić rekrutację?  – mówi Grzegorz Probola, prezes agencji rekrutacyjnej Chili Traders. 

 

Czy można zatem powiedzieć, że takie prowadzenie rekrutacji pokazuje, że rynek pracodawcy zmienia się w Polsce w rynek pracownika? Grzegorz Probola odpowiada, że Czy to, że w ten sposób poszukuje się pracowników pokazuje, że rynek pracodawcy zmienia się rzeczywiście w rynek pracownika?

 

Dla poszukujących zatrudnienia najistotniejszym pytaniem jest zapewne kwestia tego, na co profesjonaliści najbardziej zwracają uwagę prowadząc rekrutacje i odwiedzając kolejne i kolejne profile? Grzegorz Probola radzi: Co jest najważniejsze w rekrutacji, na co zwraca się uwagę na profilach, co jest szczególnie interesujące.

 

Autor: Joanna Michalik, wsparcie merytoryczne: Grzegorz Probola, chilitraders.com 


Kontakt z redakcją:
redakcja@studiuje.eu
tel: 664 728 181

Polityka Cookies

Dział reklamy:
biuro@studiuje.eu
tel: 783 748 740