Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Mecz walki w Kielcach. UMKS wygrywa z MCKiS Jaworzno

źródło: pzkosz.pl

W zaległym spotkaniu 18 kolejki grupy C II ligi, zawodnicy UMKS-u Kielce pokonali MCKiS Termo-Rex Jaworzno 79:73 (40:44). Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatniej kwarcie, którą wygrali siedmioma punktami.

Spotkanie w Kielcach było niezwykle ważne dla obu ekip. Zarówno UMKS jak i MCKiS Termo-Rex nadal mają szansę na pierwszą „czwórkę”.

Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem skutecznej gry zespołów. W tej części nieznaczną przewagę osiągnęli gracze z Jaworzna, którzy prowadzili nawet sześcioma punktami, gdy dwa razy z rzędu mieli akcję „2+1”. W drugich dziesięciu minutach coraz lepiej prezentowali się gospodarze. Bardzo dobrze grał Krzysztof Dziura, który po nieudanym początku (2 faule na przestrzeni minuty), dwukrotnie trafił zza linii 6,25 metra, wyprowadzając UMKS na prowadzenie 33:29. Kielczanie powiększyli nawet przewagę, po akcjach Dariusza Kołacza do siedmiu punktów, lecz później coś zacięło się w ich grze. Goście prowadzeni przez Grzegorza Remina i Radosława Lemańskiego, nie dość, że odrobili stratę, to wyszli na czteropunktowe prowadzenie 44:40.

W drugiej połowie zaczęło robić się nerwowo, bo prowadzenie zmieniało się co chwilę. Bronią jaworznian były rzuty za trzy, które pozwalały im utrzymywać przewagę. I choć trzecią kwartę przegrali 13:16, to nadal utrzymywali prowadzenie (57:56). Ostatnia kwarta to już dominacja gospodarzy. Pierwsi jednak punkty zdobyli przyjezdni. W 32. minucie trafił Remin, a w odpowiedzi Wojciech Miernik zdobył trzy punkty w akcji „2+1”. Potem UMKS zaczął odskakiwać rywalom. Na trzy minuty przed końcem spotkania akcje Huberta Makucha i Miernika dały gospodarzom sześć punktów. To już był koniec emocji, bo przewaga osiągnęła 13 punktów (77:64). Podopieczni Marcina Lichtańskiego grali jednak do końca i zdołali zmniejszyć stratę do sześciu oczek.

Ostatecznie UMKS Kielce pokonuje MCKiS Termo-Rex Jaworzno 79:73. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Wojciech Miernik, autor 17 punktów. W zespole MCKiS-u po 18 punktów rzucili Grzegorz Remin i Przemysław Biliński. Warto dodać, że oba zespoły odnotowały awans w tabeli – Kielce są aktualnie na 5. pozycji, a ich rywale na 9.

UMKS Kielce - MCKiS Termo-Rex Jaworzno 79:73 (23:27, 17:17, 16:13, 23:16)

UMKS:
    Miernik 17 (1x3), Makuch 15 (1x3), Gil 14, Pilecki 12 (1x3), Dziura 8 (2x3), Fąfara 6 (8 zb.), Kołacz 5, Bacik 2, Rak 0

MCKIS Termo-Rex: Biliński 18 (1x3, 10 zb.), Remin 18 (1x3), Lemański 11 (1x3), Goldammer 9 (1x3, 10 zb.), Grochowski 8 (1x3), Tokarski 5 (1x3), Gworek 4, Motyl 0, Kurdubski 0, Małek 0, Matysiak 0