WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Zmiennicy (po raz kolejny) zawiedli

Piłkarska reprezentacja od porażki rozpoczęła rok 2010. W pierwszym spotkaniu w ramach turnieju o Puchar Króla Tajlandii, podopieczni Franciszka Smudy przegrali z Danią 1:3 (1:1).

Polska, jak podkreśla się wszem i wobec, jest w fazie budowania drużyny na Euro 2012. Jednak dziś w grze naszych widac było braki nie tyle wyszkolenia, co kondycji. Początek nie był najlepszy, ale z każdą minutą podopieczni Franciszka Smudy grali coraz lepiej. Pierwsi gola zdobyli wprawdzie rywale, ale drużyną lepszą w pierwszej połowie byli Biało-Czerwoni.

Pierwsza bramka padła w 22. minucie, kiedy to po błędzie Mariusza Pawełka, Soeren Rieks z bliska umieścił ją w siatce. Na wyrównanie musieliśmy czekać tylko cztery minuty. Po składnej akcji całej drużyny Maciej Iwański zagrał przed pole karne do Sławomira Peszki, a ten płaskim strzałem pokonał duńskiego golkipera, Kima Christensena.

W 33. minucie podopieczni Smudy mogli prowadzić. Robert Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym, po czym wycofał ją do Macieja Rybusa,a ten mocno strzelił z ostrego kąta. Christensen sparował futbolówkę, a taspadła pod nogę Iwańskiego. Pomocnik Legii z dwóch metrów trafił jednak w... poprzeczkę.

Po zmianie stron nasza reprezentacja szybko straciła gola. Błąd w ustawieniu naszej defensywy wykorzystał Soeren Rieks, po dośrodkowaniu którego gola zdobył strzałem piętą Morten Rasmussen. W 60. minucie było już 3:1, a gola zdobył strzałem głową Jasper Bech.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają 20 stycznia zagrają z Tajlandią, zaś 23 stycznia z Singapurem.

A w drugim dzisiejszym spotkaniu Tajlandia wygrała z Singapurem 1:0 (0:0)

Polska - Dania 1:3 (1:1)