WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Bogdana W. urodzinowy tort

Wynik 31:24 z pewnością wprawił w dobre humory garstkę kibiców ze świętokrzyskiego obecnych w hali, którzy chcieli dzielić trudy spotkania z „Iskierką” (nie mówiąc już o widzach przed telewizorami). Chłopcy z Vive Targi Kielce sprawili też wspaniały urodzinowy prezent swojemu trenerowi – Bogdanowi Wencie – wysoka wygrana i awans na pozycję lidera grupy B (drużyny MKB Veszprem i Rhein-Neckar Loewen mają do rozegrania zaległy mecz). To już drugi wygrany mecz kielczan z tym rywalem,  w sobotę, 14 listopada , pokonali oni Chambery Savoie.

Mecz 6. kolejki zaczął się dla piłkarzy Vive Targi Kielce nieciekawie, bo czterobramkową stratą do przeciwników. Gospodarze dominowali, skutecznie wykańczali akcje. Pierwsza połowa należała do Francuzów, którym nie brakowało determinacji.  W początkowej fazie meczu drużyna z Savoie kontrolowała spotkanie. Na szczęście dla Polaków francuscy szczypiorniści także popełniali błędy i do przerwy było już tylko15:14 dla gospodarzy. Naszym szczypiornistom zabrakło niestety skuteczności. Gdyby nie to, zespół Vive zszedłby na przerwę z kilku bramkową przewagą.

Druga połowa ukazała zupełnie inne oblicze kieleckiej drużyny. W meczu nie zobaczyliśmy Marcusa Cleverly'ego, ani Kazimierza Kotlińskiego (stanął w bramce tylko na chwilę – do rzutu karnego), który powoli wraca do formy po kontuzji. Natomiast Marek Kubiszewski, który od początku spotkania skutecznie torował drogę pędzących w stronę bramki piłek, w drugiej połowie grał jak natchniony. Dzięki niemu nasi piłkarze mogli z każdą akcją odskakiwać od gospodarzy na kilka punktów. Na tablicy wyników kilka razy odnotowano remis (17:17, 19:19, 22:22), ale piłkarze „Iskierki” w ostatnich minutach wzięli sprawy w swoje ręce, miażdżąc przeciwnika. Ostatecznie z wynikiem 31:24 podopieczni Bogdana Wenty wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli grupy B. Za emocjonującą grę należą się zawodnikom gromkie brawa.

Chambery: Cyril Dumoulin, Mickael Robin - Laureat Busselier, Xavier Barachet, Gabor Csaszar, Karel Nocar, Bertrand Roine, Beniamin Gille, Thomas Capella, Baptiste Calandre, Zacharia N`Diaye, Cedric Paty, Beniamin Maskot Pellet, Yannick Palma, Gregoire Detrez, Guillaume Joli.

Vive Targi: Marek Kubiszewski, Kazimierz Kotliński - Kamil Krieger, Paweł Podsiadło, Patryk Kuchczyński, Mariusz Jurasik, Mateusz Jachlewski, Paweł Piwko, Rstko Stojković, Rafał Gliński, Daniel Żółtak, Henryk Knudsen, Tomasz Rosiński, Bartosz Konitz, Witali Nat.