WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Przeprawili się przez Odrę

Korona Kielce pokonała na wyjeździe Odrę Wodzisław 2:0 (1:0) w spotkaniu rozpoczynającym 6. kolejkę ekstraklasy. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy w swoim ostatnim spotkaniu pokonali Legię Warszawa.

Pierwsza bramka dla Korony padła w 27. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Cezarego Wilka piłkę w bramce umieścił Paweł Sobolewski. Choć Odra co chwilę rzucała się do ataku, to obrona kielczan spisywała się bez zarzutu.

Druga bramka padła łupem jednego z nowych nabytków Korony – Edsona. W 65. minucie fatalnie w swoim polu karnym zachował się Marcin Kokoszka, zagrywając głową do bramkarza Odry – Adama Stachowiaka. Niestety dla wodzisławian to zagranie przewidział obrońca Korony i lekkim uderzeniem między nogami Stachowiaka zdobył bramkę.

W dzisiejszym spotkaniu w barwach Korony zadebiutowali Aleksandar Vukovic i Nikola Mijajlovic. Obaj w przeszłości grali w polskiej lidze. Pierwszy w Legii, drugi w Wiśle.

Odra Wodzisław - Korona Kielce 0:2 (0:1)
    Bramki: Paweł Sobolewski (27), Edson (65).

Odra Wodzisław: Adam Stachowiak - Marcin Kokoszka (75. Bartłomiej Chwalibogowski), Rodrigao, Marcin Dymkowski (46. Aleksander Kwiek), Adam Mójta - Piotr Piechniak, Marcin Malinowski, Jacek Kuranty, Tomas Radzinevicius (63. Deivydas Matulevicius) - Daniel Bueno, Marcin Wodecki.

Korona Kielce: Radosław Cierzniak - Kamil Kuzera, Jacek Markiewicz, Hernani, Nikola Mijailovic (52. Paulius Paknys) - Dariusz Łatka, Aleksandar Vukovic, Cezary Wilk, Paweł Sobolewski (60. Edson) - Ernest Konon (81. Mariusz Zganiacz), Edi Andradina.