WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Remis na Arenie Kielce.

W piątej kolejce spotkań Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała u siebie z Cracovią Kraków 1:1 (0:1). Dzięki jednopunktowej zdobyczy kielczanie klasują się na 12. miejscu w lidze, ze stratą 11 punktów do prowadzącej Wisły.

Korona Kielce rozpoczęła sezon od mocnego uderzenia. Zwycięstwo 4:0 nad Polonią Warszawa było powodem do optymizmu. Później było już tylko gorzej i do meczu z Cracovią kielczanie przystępowali z niezbyt korzystnym bilansem trzech kolejnych porażek. Inaczej sytuacja miała się w szeregach krakowian. Fatalny start i szybka zmiana trenera wyszło zawodnikom na dobre. Orest Lenczyk wpoił swoim podopiecznym, że wygrać można z każdym. Teraz w Kielcach doszło do bezpośredniego starcia obu ekip.
    Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli goście. W 13. minucie, po podaniu Łukasza Derbicha, do bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka celnie uderzył jego imiennik – Radosław Matusiak.
    Korona bramkę zdobyła dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Mocnym strzałem z dystansu popisał się Edi Andradina, pokonując bramkarza Cracovii – Marcina Cabaja.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 1:1 (0:1)
    Bramki: Edi Andradina (47) - Radosław Matusiak (13).
    Żółte kartki: Kamil Kuzera, Dariusz Łatka - Tomasz Moskała.
    Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).
    Widzów: 8 848.

Korona Kielce: Radosław Cierzniak - Kamil Kuzera (61. Jacek Kiełb), Jacek Markiewicz, Hernani, Paulius Paknys - Dariusz Łatka, Mariusz Zganiacz, Edi Andradina, Paweł Sobolewski (76. Tomasz Nowak) - Łukasz Cichos, Paweł Buśkiewicz (46. Ernest Konon).
    Cracovia: Marcin Cabaj - Łukasz Mierzejewski, Piotr Polczak, Marek Wasiluk, Łukasz Derbich - Dariusz Pawlusiński (90. Mariusz Sacha), Sławomir Szeliga, Arkadiusz Baran (87. Łukasz Tupalski) - Radosław Matusiak, Michał Goliński, Tomasz Moskała (75. Paweł Sasin)