WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Kielce Cup 2009 dla Hamburga

Czwartą edycję turnieju Kielce Cup wygrała ekipa HSV Hamburg. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Vive Targi Kielce. Za ich plecami uplasowali się PICK Szeged oraz TuS-N Lubeka.

Dla ekipy Bogdana Wenty ten turniej był idealnym przygotowaniem przed turniejem eliminacyjnym do Ligi Mistrzów, który odbędzie się w dniach 4-6 września. Tam przyjdzie toczyć pojedynki z mistrzem Słowacji Tatranem Preszow i Portugalii FC Porto/Vitalis.
    Do Kielc zjechały trzy zagraniczne drużyny – wicemistrz Niemiec i półfinalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów – niemiecki HSV Hamburg, beniaminek Bundesligi - TuS-N Lubeka oraz mistrz Węgier PICK Szeged. Pierwszym przeciwnikiem Vive był zespół Michała Jureckiego, Artura Siódmiaka i Tomasza Tłuczyńskiego. Lubeka od początku przeważała, a w 17. minucie prowadziła nawet czterema bramkami (12:8). Kilka minut później było już po 13. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem kielczan 18 do 17. Druga połowa zaczęła się od mocnego otwarcia Vive. Znakomicie spisywali się atakujący oraz bramkarze i to pozwoliło na sześciobramkowe prowadzenie (25:19 w 38 minucie), którego nie oddali do końca spotkania. Ostatecznie Vive wygrało z Lubeką 35:32. Najskuteczniejszymi zawodnikami w kieleckiej drużynie byli Nat (9 bramek), Jurasik (8) oraz Rosiński, Stojković i Moszczyński (po 3). Dla Lubeki najcelniej rzucali: Jurecki (9), Niemeyer (6) oraz Friedrich i O. Tesch (po 3).
    W drugim piątkowym spotkaniu Hamburg okazał się lepszy od Szeged, wygrywając pewnie 34:27.
    W sobotę przeciwnikiem Vive był klub braci Lijewskich. Początek spotkania był bardzo wyrównany. W trzeciej minucie Vive remisowało z HSV 3:3. Coż z tego, gdy Hamburg zaczął prezentować swoje walory. W 18. minucie było już 6:12, w 28. – 9:18. Wszystko to za sprawą naszych reprezentantów oraz skrzydłowych Torstena Jansena i Hansa Lindberga. W drugiej połowie kielczanie pokazali, z czego słyną i odrobili część strat. W 44. minucie było już 18:22 a kilka minut póżniej 25:29. Niemcy kontrolowali jednak grę i ostatecznie pokonali Vive 31:26.
    Dla Vive najwięcej punktów zdobyli: Stojković (7), Jurasik (4), Knudsen, Nat, Piwko (po 3). Dla HSV: Lindberg (9), K. Lijewski i Jansen (po 5), M. Lijewski 4.
    W drugim sobotnim spotkaniu Pick Szeged wygrał z Lubeką 36:28.
    Ostatni mecz Vive decydował, kto zajmie drugą pozycję. Węgrzy rozpoczęli mecz od dużego „c”. Po 5. minutach było 0:3, po 11. – 3:7. Vive na prowadzenie wyszło dopiero w 26 minucie (14:13), po trafieniu Tomasza Rosińskiego. Obie ekipy przez dość długi okres, nie zdołały uzyskać wyraźnej przewagi. Udało się to pierwszy raz dopiero w 40. minucie po rzucie Pawła Piwko (21:19), ale Węgrzy – wykorzystując grę w przewadze – odrobili straty (21:22 i 22:23). Ostatecznie więcej charyzmy miał zespół, który dość szybko odpowiedział pięcioma kolejnymi trafieniami. W końcówce Pick zdołał już tylko odrobić część strat. Mecz zakończył się wynikiem 33:29 dla Vive.
    Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Jurasik i Stojković (po 6), Gliński i Podsiadło (po 4). Dla przegranych: Krivokapić, Katzirz i Ghionea (po 5).
    W drugim niedzielnym spotkaniu Hamburg pokonał Lubekę 25:24 i wygrał cały turniej Kielce Cup.

Siódemka turnieju - bramka: Dragan Marjonec (Pick Szeged); lewe skrzydło: Tomasz Tłuczyński; lewe rozegranie: Michał Jurecki (obaj TuS); środek rozegrania: Daniel Andjelković (Pick); prawe rozegranie: Marcin Lijewski; prawe skrzydło: Hans Lindberg (obaj HSV); koło: Rastko Stojković. Najlepszy strzelec: Mariusz Jurasik (obaj Vive) - 19 bramek. MVP turnieju: Blażenko Lacković (HSV).

1. HSV Hamburg    3    6    90:77
    2. Vive Targi Kielce 3    4    94:92
    3. Pick Szeged    3    2    92:95
    4. TuS N-Lübbecke 3    0    84:96