Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Polska – Turcja – zapis relacji

Polska - Turcja 69:87 (17:24, 17:21 , 21:21, 14:21)

Polska: Szubarga 6 (2x3), Logan 6 (1x3), Ignerski 6, Lampe 14 (2x3), Gortat 21 - Szewczyk 5, Koszarek 5, Chyliński 3 (1x3), Witka 3 (1x3), Roszyk 0,

Turcja: Atsur 0, Tunceri 11 (3x3), Turkoglu 13 (3x3), Ilyasova 18 (2x3), Asik 22 - Arslan 10 (2x3), Savas 6, Erden 5, Onan 2, Guler 0, Hersek 0

Witamy wszystkich entuzjastów koszykówki. Już za kilka minut nasza reprezentacja rozpocznie starcie z Turcją. Ostatnie spotkanie obu ekip miało miejsce siedemnastego sierpnia tego roku (turniej w Londynie) i zakończyło się zwycięstwem zawodników znad Bosforu 66:58 (12:22, 17:15, 13:12, 24:9). Miejmy nadzieje, że dziś historia się nie powtórzy.

I kwarta

Zaczynamy. Turcja w białych strojach, Polacy na czerwono z białymi pasami na piersi. Gortat wygrywa w pierwszym pojedynku z Turkoglu. Omer Asik w akcji 2+1 i Turcja prowadzi 3:0. Dobra akcja podkoszowa i Lampe zdobywa pierwsze punkty dla Polski. Tunceri i Gortat skutecznie rzucają i wynik brzmi 5:4. Ponownie Asik w akcji 2+1 i Turcja prowadzi 8:4. Znowu Asik celnie i robi się już 10:4. Gortat i 10:6. W odpowiedzi niesamowity Asik za dwa i przegrywamy 6:12. Ilyasova skutecznie (14:6). Katzurin szybko reaguje biorąc przerwę. Koszarek za Szubargę. Koszarek za trzy. Ignerski celnie za dwa. Turcy doskonale zbierają w ataku i Turkoglu zdobywa punkty (11:18). Lampe fauluje po raz drugi i zostaje zmieniony przez Szewczyka. Tunceri za trzy i po chwili dwa punkty z rzutów osobistych zdobywa Szewczyk (13:21). Gortat mija Asika i mamy dwa punkty. W odpowiedzi Ilyasova za trzy (15:24). Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobywa Szewczyk i ta kwarta kończy się wynikiem 17:24.

II kwarta

Niecelne rzuty za trzy Ilyasova i Ignerskiego rozpoczyna tą kwartę. Onan trafia za dwa i jest 17:26. Ilyasova fauluje po raz drugi i zmiana. Wchodzi za niego Erden. Gortat trafia jeden za dwóćh rzutów osobstych. Logan za trzy i prowadzenie Turcji maleje do 5 punktów (21:26). Szewczyk trafia jeden z dwóch rzutów osobistych. Asik za dwa i po chwili zostaje zmieniony na Savasa. Wraca na boisko Szubarga. Turcy dwa razy skutecznie za trzy, w odpowiedzi dwa razy Gortat i wynik brzmi 26:34. Schodzi Turkoglu. Słaba gra w obronie i Turcy zwiększają przewagę do 11 punktów, po celnych rzutach Arslana i Savasa. Ignerski na linii rzutów osobistych trafia raz i mamy wynik 28:38. Wraca Logan, zastępując Koszarka. Savas zdobywa punkty po zespołowej akcji (28:40). Arslan za trzy. Witka za Szewczyka. Erden za dwa i Turcja prowadzi już 17 punktami (28:45). Chyliński i w ostatniej sekundzie Szubarga za trzy. I po pierwszej połowie wynik brzmi 34:45.

Po pierwszej połowie liderem w zespole Polski jest zdobywca 11 punktów Marcin Gortat, w zespole Turcji najlepiej rzucali Omer Asik (12 punktów) i Ender Arslan (8 punktów).

III kwarta

Krzysztof Roszyk rozpoczyna drugą połowę i Lampe za dwa punkty. W odpowiedzi Tunceri za trzy. Erden w akcji dwa plus jeden i wynik brzmi 38:51. Lampe za trzy. Ilyasova za trzy i ponownie trzynaście punktów przewagi Turcji (41:54). Gortat za dwa, Lampe fauluje Ilyasove, który nie myli się na linii rzutów wolnych. (43:56). Szubarga za trzy. Znakomita akcja dwójki Logan - Lampe i dwa punkty dla Polski. I znowu Lampe. Polacy wzmocniają obronę. Przerwa dla Turcji przy stanie 50:56.Błąd 24-sekund Polski. Dwa punkty Asika (50:58). Marcin Gortat na parkiecie. Szewczyk za Gortata, Ignerski za Roszyka. Logan za dwa. W odpowiedzi Savas (52:60). Akcja Savas - Asik i przewaga koszykarzy znad Bosforu wynosi 10 punktów. Logan trafia jeden rzut osobisty. Asik za dwa. Gortat wraca na boisko. Arslan za trzy daje wynik 53:66. Za dwa Ignerski. W ostatnia akcja tej kwarty faulowany Ender Arslan i ta kwarta kończy się remisem po 21.

IV kwarta

Rozpoczyna Asik za dwa. Nerwowa gra obu reprezentacji. Przerwa dla Katzurina. Czas na jakieś zmiany w grze, bo Turcy są już wyraźnie zmęczeni. Asik za dwa. W odpowiedzi Gortat i mamy wynik 57:70. Dwa razy za trzy Turkoglu i ponownie o czas prosi Katzurin. Polska przegrywa dziewiętnastoma punktami. Tunceri za trzy i chyba jest już po meczu. Stan meczu 57:79. Za dwa Ilyasova i Gortat (59:81) Po 6 minutach Polska przegrywa tę kwartę 4:17. I znowu za dwa Turkoglu 59:85. Wsad Ilyasova, a po chwili po koszem walkę wygrywa Gortat i wynik brzmi 63:87. Faul Koszarka. Za trzy Lampe (66:87). Teraz za trzy Witka i przewaga maleje do 18 punktów. I były to ostanie punkty w meczu. Polska przegrywa z Turcją 69:87.

Dziękujemy Polakom za walkę i zapraszamy na kolejne spotkania.