WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Polacy w półfinale siatkarskich Mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski pokonała w dramatycznym spotkaniu Słowację 3:2 w meczu grupy E siatkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Turcji i zapewniła sobie awans do półfinału turnieju.

Pierwszego seta nasi zawodnicy przegrali 21:25, choć w początkowej jego fazie prowadzili 2:0 czy 6:4. Na pierwszą techniczną, po skutecznym ataku ze środka Daniela Plińskiego, biało-czerwoni schodzili prowadząc 8:6. Na druga przerwę techniczną Słowacy schodzili z dwupunktowym prowadzeniem. W końcówce podopieczni Daniela Castellani’ego nie byli w stanie już odrobić strat i przegrali tą partię.
    Druga partia to dokonały początek Polski, która prowadziła już 4:0. Rywale jednak szybko odrobili straty i na pierwsz przerwę techniczną Polacy, po ataku Bartka Kurka, schodzili prowadząc tylko 8:7. Popisowe ataki ze środka Daniela Plińskiego oraz coraz liczniejsze błędy Słowaków sprawiły, że na drugim czasie technicznym było już 16:11 dla Polski. W końcowej fazie drugiej partii Polacy grali już bardzo pewnie, dominowali na boisku w każdym elemencie, prowadząc m.in. 19:13. Ostatecznie wygrali seta po skutecznym ataku Zbigniewa Bartmana – 25:15.
    Trzecia partia to demolka Słowaków, którzy zdołali zdobyć tylko 10 punktów, z czego 3 po drugiej przerwie technicznej. W tym momencie było 2:1 dla biało-czerwonych.
    Kolejna część meczu rozpoczęła się od przewagi naszych sąsiadów - 0:2, 2:4, 6:8. Genialnie w tej części gry prezentował się Franciszek Ogurcak, którego zagrywki doprowadzały Polaków do rozpaczy. Końcówka tej partii miała podobny przebieg jak poprzednia, z tą jednak różnicą, że tym razem to Słowacja grała jak z nut (20:12). Set zakończył się wynikiem 25:14 dla Słowacji.
    Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Ten set toczył się punkt za punkt i tę grę nerwów wygrali Polacy 16:14, gwarantując sobie awans do półfinałów. W półfinale zagramy albo z Rosją, albo z Bułgarią.

Słowacja - Polska 2:3 (25:21, 15:25, 10:25, 25:14, 14:16)

Słowacja: Michal Masny (1), Emanuel Kohut (11), Frantisek Ogurcak (20), Martin Nemec (15), Tomas Kmet (8), Lukas Divis (17), Martin Pipa (libero) oraz Juraj Zatko, Milan Bencz (1), Matej Kubs, Jozef Piovarci (1), Martin Sopko (1).
    Polska: Piotr Gruszka (17), Daniel Pliński (7), Paweł Zagumny (4), Bartosz Kurek (18), Michał Bąkiewicz (11), Marcin Możdżonek (13), Piotr Gacek (libero) oraz Paweł Woicki (1), Jakub Jarosz (2), Zbigniew Bartman (3), Michał Ruciak, Piotr Nowakowski.