WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Gdańsk zdobyty! Korzym bohaterem

Korona Kielce zdobyła kolejne arcyważne punkty. Podopieczni Marcina Sasala wygrali w Gdańsku z tamtejszą Lechią. Jedynego gola w meczu zdobył Maciej Korzym.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: Korzym (80’)

Korona: Cierzniak – Markiewicz, Malarczyk, Stano, Golańki (68’ Kuzera) – Korzym, Vuković, Jovanović (82’ Nowak T.), Sobolewski – Maliszewski (76’ Tataj), Edi

Lechia: Małkowski – Bąk, Deleu, Kaczmarek, Kozans – Surma, Buzała (80’ Sazankou), Nowak, Lukjanovs (72’ Dawidowski) – Traore (84’ Zieńczuk), Buval

Żółte kartki: Dawidowski - Vuković

Sędzia: Robert Małek (Śląski ZPN)

I połowa

2` Rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania!
    3` Gospodarze od początku meczu chcą zagrozić bramce Korony. Groźnie uderzał Nowak, na szczęście jego strzał zablokował Stano.
    8` Kielczanie nie mają jednak zamiaru bronić dostępu do własnej bramki. Groźnie atakował Maliszewski, jednak defensywa gospodarzy była na miejscu.
    9` Lukjanovs próbował szczęścia z dystansu, ale jego strzał był bardzo niecelny.
    11` Pierwszy rzut rożny w meczu, a jego wykonawcą Edi.
    12` Po akcji Brazylijczyka Korona nie stworzyła jednak okazji bramkowej, a kontratak przerwał Golański.
    13` Bardzo groźna akcji gospodarzy, na szczęście opanowana przez Malarczyka.
    15` Kolejna ofensywna akcja Lechii. W polu karnym dobrze interweniuje Markiewicz.
    19` Ogromne zamieszanie pod bramką Lechii. Szczęścia szukał Edi, ale z rytmu wybili go obrońcy Lechii. Po chwili Cierzniaka zatrudnił Lukjanovs, ale golkiper gości był na posterunku.
    23` Vuković uruchomił dalekim podaniem Korzyma, ale napastnik żółto-czerwonych nie doszedł do piłki.
    25` Ładna piłka Sobolewskiego do Korzyma, sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej.
    29` W dogodnej sytuacji znalazł się Edi, ale jego uderzenie zza pola karnego było niecelne.
    32` Optyczna przewaga gospodarzy, udokumentowana strzałem Nowaka. Na szczęście jego uderzenie poszybowało daleko od bramki.
    35` Nowak dośrodkowywał z rzutu wolnego, a na posterunku był Cierzniak.
    37` W dogodnej sytuacji znalazł się Maliszewski, jednak jego strzał po podaniu Ediego został zablokowany. Za chwilę atakował Lukjanovs, ale uderzenie gości zablokował Malarczyk.
    40` Błąd Markiewicza. Piłkę przejęła Lechia i znów Koronę ratuje Malarczyk. Po chwili pierwsza żółta kartka w meczu, a otrzymuje ją Vuković.
    45` Lukjanovs ponownie starał się zaskoczyć kielczan. I znów na swoim posterunku był Malarczyk.
    46` Bardzo ładny strzał Ediego, a piłka poszybowała obok słupka bramki Sebastiana Małkowskiego.
    47` Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy.
    48` Koniec pierwszej części gry. Korona remisuje w Gdańsku 0:0.
    `
    II połowa
    46` Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian.
    49` Ależ Lechia miała sytuację! Lukjanovs uderzał z dystansu z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka i Cierzniaka i ostatecznie nie wleciała do bramki.
    50` Gospodarze niestety się rozkręcają. Teraz strzelał Surma, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki naszego golkipera.
    52` Piękna interwencja Cierzniaka! W sytuacji sam na sam nasz golkiper zatrzymał Traore.
    53` Sobolewski uderza z dystansu po ziemi. Piłka o centymetry minęła słupek Małkowskiego.
    54` Gdańszczanie bombardują bramkę Cierzniaka potężnymi strzałami z dystansu. Na szczęście niecelnymi.
    57` Sobolewski wywalczył rzut rożny. Po stałym fragmencie Stano próbował zaskoczyć Małkowskiego strzałem z główki, niestety piłka przeleciała obok bramki.
    58` Golański został przypadkowo uderzony w twarz przez jednego z rywali. "Golo" bardzo długo podnosił się z murawy, ale po chwili powrócił do gry.
    60` Traore znalazł się w znakomitej sytuacji. Dobrze, że ma dzisiaj rozregulowany celownik.
    64` Bardzo niedokładne dośrodkowanie Kaczmarka wyłapał Cierzniak.
    65` Edi z rogu pola karnego! I brakowało naprawdę niewiele do szczęścia!
    67` Jovanović długo prowdził piłkę w środku pola. W końcu zdecydował się na strzał, ale uderzył zbyt lekko.
    68` Pierwsza zmiana w Koronie za Golańskiego wchodzi Kuzera.
    71` Jovanović ryzykownym wślizgiem w polu karnym zatrzymał Traore. Kibice domagają się karnego, ale sędzia jest niewzruszony.
    72` Edi potężnie uderzył zza pola karnego, ale obronił Małkowski.
    73` Premierowa zmiana w Lechii. Za Lukjanovsa wchodzi Dawidowski.
    75` U nas z kolei druga roszada w składzie. Za Maliszewskiego na boisko wchodzi Tataj.
    77` Dawidowski zameldował się na boisku. Za dyskusje z sędzią otrzymuje żółtą kartkę.
    80` Gooooollll!!!! Korzym!!! Prowadzimy 1:0. Nasz zawodnik uderzył z około 15 metra. Małkowski nie miał szans!
    83` W międzyczasie przeprowadzone zostały dwie zmiany. Buzałę wszedł Sazankou, a w Koronie za Jovanovicia na boisku pojawił się Tomasz Nowak.
    84` Oba zespoły wykorzystały już wszystkie zmiany. Za Traore wszedł Zieńczuk.
    89` Maciej Tataj miał szansę na podwyższenie prowadzenie, ale w ostatniej chwili został zblokowany.
    90` Sędzia doliczył dodatkowe 3 minuty do drugiej połowy.
    91` Buval niecelnie po strzale głową.
    93` Koniec!!! Wygraliśmy w Gdańsku!