WŁASNA FIRMA BEZ ZUS! WWW.INKUBATORKIELCE.PL  Tel. 666 640 460

Imprezy w tym tygodniu

więcej...

Korona Kielce 0:1 Jagiellonia Białystok

Niestety Korona zakończyła swój udział w Pucharze Polski na 1/8 finału. Na Arenie Kielc lepsza okazała się Jagiellonia Białystok, która po golu Macieja Makuszewskiego wygrała 1:0.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)

Bramki: Makuszewski (20’)

Korona: Cierzniak – Kuzera, Stano, Hernani (46’ Markiewicz), Golańki – Korzym (74’ Edi), Vuković, Jovanović, Kaczmarek – Maliszewski, Gajtkowski (59’ Tataj)

Jagiellonia: Sandomierski – Kaśćelan, Lewczuk (56’ Norambuena), Skerla, Kijanskas – Kupisz, Grzyb, Makuszewski (64’ Essomba), Burchardt (81’ Trytko) – Lato, Grosicki

Żółte kartki: Skerla, Grosicki

Sędzia: Mirosław Górecki (Śląski ZPN)

Widzów: 4 661

I połowa:

2` Zaczęła Jagiellonia. Już w pierwszej akcji Makuszewski mógł zaskoczyć Cierzniaka. Na szczęście nasz golkiper interweniował bardzo pewnie.
    5` Maliszewski podaje do Korzyma, ale nasz zawodnik był na pozycji spalonej.
    6` Niezła akcja Korony. Vuković zagrywa długą piłkę do Gajtkowskiego, ale napastnika uprzedził Sandomierski.
    8` Faulowany na 25. metrze był Korzym. Żółto-czerwoni długo zastanawiali się, kto ma uderzyć na bramkę. Ostatecznie swoich sił próbował Kaczmarek, ale strzelił zbyt lekko, dlatego Sandomierski nie miał żadnych problemów z interwencją.
    9` Tym razem mieliśmy stały fragment na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie Maliszewskiego jednak pewnie wyłapał golkiper gości.
    12` Żółtą kartką za faul na Korzymie ukarany został Andrius Skerla.
    16` Dwójkowa akcja Kaczmarek-Korzym. Pierwszy główką zagrał do partnera, a Korzym sprytnie przyjął piłkę i próbował uderzenia na bramkę. Niestety nie trafił do celu.
    19` Jagiellonia dosyć śmiało poczynała sobie przed naszym polem karnym. Koroniarze jednak w ostatniej chwili zablokowali strzał z dystansu Makuszewskiego.
    21` Niestety przegrywamy 0:1. Najpierw strzał z dystansu oddał Kupisz, ale uratowała nas poprzeczka. Niestety dobitka Makuszewskiego była najwyższej klasy...
    24` Ależ mieliśmy szansę na wyrównanie. Piłkę przed polem karnym odzyskał Vuković i przytomnie podał ją do niepilnowanego Maliszewskiego. Niestety nasz pomocnik zbyt długo zwlekał ze strzałem i w konsekwencji spóźnione uderzenie zostało zablokowane.
    28` Kolejna zmarnowana sytuacja. Najpier Gajtek doskonale dograł na skrzydło do Kaczmarka, który posłał płaską piłkę w pole karne. Dopadł do niej Maliszewski, ale ponownie w ostatniej chwili pojawili się przy nim defensorzy Jagiellonii.
    33` Próbujemy tworzyć atak pozycyjny, ale zbyt często bezsensownie tracimy piłki, co skutkuje kontrami Jagiellonii. Na szczęście żadna z nich nie zakończyła się groźnym strzałem.
    35` Burkhardt uderzał z około 20 metrów, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.
    39` Korzym po wygranej walce z obrońcami, mocno strzelił w świątynie Sandomierskiego. Ten jednak nie miał problemów z obroną uderzenia.
    40` Nieporozumienie między Golańskim a Stano mogło skończyć się dla nas fatalnie. Dobrze, że kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Makuszewski.
    43` Kaczmarek sprytnie piętką zagrywa do Golańskiego, ale nasz defensor niedokładnie dośrodkował w pole karne. Szkoda, bo ta akcja wyglądąła naprawdę ładnie.
    45` Mieliśmy rzut wolnu na wysokości pola karnego. Źle dogrywał jednak Kaczmarek. Po chwili po zamieszaniu podbramkowym w bardzo dobrej sytuacji spudłował Hernani.
    46` Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.
    46` Zagranie w pole karne do niepilnowanego Maliszewskiego i... piłkę wybijają obrońcy. Wydawało się, że nasz zawodnik był faulowany, ale sędzia wskazał tylko na narożnik boiska. Kornera jednak nie wykorzystaliśmy. Po kilku sekundach sędzia skończył pierwszą odsłonę.
    `

II połowa

46` Korona zaczyna drugą połowę. W przerwie jedna zmiana w naszej ekipie. Za Hernaniego wszedł Markiewicz.
    50` Na Arenę Kielc wybrało się dzisiaj 4 661 kibiców Korony.
    53` Kaczmarek dośrodkowywał w pole karne, ale w tej sytuacji znakomicie poradzili sobie obrońcy z Białegostoku.
    59` Zmiany w obu zespołach. Najpierw w Jagiellonii za Lewczuka wchodzi na boisko Norambuena, a w naszej ekipie za Gajtkowskieogo pojawia się Tataj.
    61` Tataj mógł zaliczyć wejście smoka, ale trafił w boczną siatkę.
    62` Na boisku wieje nudą. Wprawdzie Korona próbuje tworzyć atak pozycyjny, ale jak na razie niewiele z niego wynika.
    66` Kolejne zmiana w Jagiellonii, za Makuszewskiego wchodzi Essomba.
    67` Burkhardt mógł podwyzszyć prowadzenie gości, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Cierzniak.
    69` Zła decyzja Jovanovicia. Zamiast podawać na skrzydło do Kaczmarka, to zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.
    72` Powinno być wyrównanie! Z rzutu wolnego w pole karne dogrywał Vuković. W szesnastce był Stano, którą głową podał do Tataja. Nasz napastnik uderzył ze szczupaka, ale wprost w Sandomierskiego.
    74` Sponsorem relacji jest Formaster S.A. producent wysokiej jakości filtrów do wody DAFI.
    75` Ostatnia zmiana w naszej ekipie, za Korzyma na boisku pojawił się Edi.
    76` Jagiellonia dwukrotnie mogła już rozstrzygnąć stan rywalizacji. Najpierw w kapitalnej sytuacji na bramkę nie trafił Burkhardt. Potem znakomicie strzał Kascelana obronił Cierzniak.
    80` Kaczmarek próbował zaskoczyć Sandomierskiego uderzeniem z przerwotki. Golkiper Jagi nie miał jednak okazji się wykazać, bo piłka nie trafiła w swiatło bramki.
    80` Kaczmarek faulowany na 18 metrze!
    82` Rzut wolny uderzył Vuko, ale trafił prosto w mur. Do piłki dopadł jeszcze Edi, ale nie zdołał oddać strzału.
    83` Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Za Burkhardta na boisku pojawił się Trytko.
    87` Grosicki po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z okoo 20 metrów. Uderzenie było jednak zbyt lekkie.
    88` Vuković dokonale podaje do Ediego, który był sam na sam z Sandomnierskim! Brazylijczyk próbował technicznie umieścić piłkę w siatce, ale nie trafił do bramki!
    91` Kupisz posłał potężną bombę, na szczęście wprost w Cierzniaka.
    91` Sędzia doliczył 3 dodatkowe minuty.
    95` Niestety koniec. Przegrywamy 0:1 i kończymy przygodę z Pucharem Polski. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już w sobitę na mecz z Lechią Gdańsk. Sponsorem relacji był Formaster S.A. producent wysokiej jakości filtrów do wody DAFI.